Puchar EHF: Wisła liderem grupy C

W niedzielę zespoły rywalizujące w fazie grupowej Pucharu EHF dokończył 1. kolejkę spotkań. Na parkiet wybiegły drużyny z grupy C i D.

Sławomir Bromboszcz
W "polskiej" grupie pojedynek Team Tvis Holstebro z RK Maribor Branik zakończył się podziałem punktów. Taki wynik jest korzystny dla Orlen Wisły Płock. Duńczycy nie zdołali wykorzystać atutu własnego parkietu i pomimo prowadzenia po pierwszej połowie 15:12 musieli podzielić się punktami ze słoweńską drużyną.

Liderem grupy C zostali Nafciarze, który nie bez problemów pokonali na wyjeździe Elverum Handball. Norwegowie wysoko zawiesili poprzeczkę polskiej drużynie, pokazują że z każdym rywalem należy się liczyć. Najważniejsze, że pomimo nie najlepszego występu, wicemistrzowie Polski zdołali odnieść cenne zwycięstwo.

W sobotę Nafciarze zmierzą się przed własna publicznością z Team Tvis Holstebro. Dla płockiej ekipy będzie to dokonała okazja do zaprezentowania pełni swoich możliwości.

Team Tvis Holstebro - RK Maribor Branik 26:26 (15:12)
Najwięcej bramek: dla Team Tvis - Larsen 8, Bramming 5; dla RK Maribor - Spelic 7, Sostaric 5, Zarabec 5.

Elverum Handball - Orlen Wisła Płock 25:27 (14:10) Najwięcej bramek: dla Elverum - Sluijters 7, Lindboe 4, Rönnberg 4, Toft 4; dla Orlen Wisły - Ghionea 6, Kavas 4.

Puchar EHF gr. C

# Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1. SC Magdeburg 6 5 1 0 200:146 11
2. Grundfos Tatabanya 6 4 0 2 161:157 8
3. KIF Kolding 6 2 1 3 166:172 5
4. Maccabi Castro Tel Awiw 6 0 0 6 146:198 0

W grupie D emocji również nie brakowało. HBC Nantes musiało się mocno napracować, by pokonać na wyjeździe Stiinta Municipal Dedeman Bacau. Rumuński zespół po pierwszej połowie prowadził 9:7 i zapachniało niespodzianką. Francuska drużyna, w szeregach której występują mistrzowie świata: Entrerrios Rodriguez, Maqueda Pena oraz Rivera Folch w drugiej połowie zdołała jednak odrobić straty z nawiązką i pokonać Rumunów.

Stiinta Municipal Dedeman Bacau - HBC Nantes 18:21 (9:7) Najwięcej bramek: dla Stiinta Municipal - Ghita 4, Da Silva Ferreira 3, Rotaru 3; dla HBC Nantes - Skatar 4, Rivera Folch 3.