Przełamanie kwidzynian - relacja z meczu MMTS Kwidzyn - Zagłębie Lubin

W spotkaniu 16. kolejki Superligi mężczyzn MMTS Kwidzyn podejmował Zagłębie Lubin. Gospodarze chcieli za wszelką cenę zakończyć złą passę w ostatnich meczach u siebie.

Jarosław Kowalski

Gospodarze przystąpili do tego spotkania z wielką nadzieją na przełamanie niezwykle złej passy porażek na własnym parkiecie. Tak jak w poprzednim meczu, i tym razem na początku z dobrej strony pokazał się Michał Peret, który do spółki z bardzo dobrze dysponowanym bramkarzem MMTS-u Sebastianem Suchowiczem zmusili trenera przyjezdnych do wzięcia czasu już w piątej minucie tego starcia, przy stanie 4:0 dla miejscowych.

Mimo szybkich dwóch goli nie poprawiła się jednak gra ekipy z Lubina, która popełniała za dużo błędów w ofensywie i pozwoliła uciec swoim przeciwnikom nawet na jedenaście trafień różnicy. W 26. minucie wynik brzmiał bowiem 18:7 dla podopiecznych Krzysztofa Kotwickiego. W końcówce pierwszej odsłony spotkania prowadzenie to nieco stopniało, ale nadal było imponujące, bowiem po trzydziestu minutach wynik brzmiał 20:12.

Po przerwie natomiast byliśmy świadkami walki bramka za bramkę, co jednak nie było złą wiadomością dla miejscowych, którzy cały czas utrzymywali bezpieczną przewagę nad swoimi rywalami. I chyba to uśpiło ich czujność, bo ich przewaga zaczęła sukcesywnie topnieć i w 43. minucie po trafieniu Mikołaja Szymyślika prowadzili tylko czterema trafieniami (27:23). Chwilę później doszło do niecodziennej sytuacji, bo w ciągu trzech minut trzech zawodników gości odesłanych zostało na ławkę kar.

Mimo że kwidzynianie grali przez kilkanaście sekund z przewagą trzech graczy, to nie udało im się odskoczyć drużynie z Lubina, gdzie niezwykle aktywny w drugiej połowie był Wojciech Gumiński, który wraz z Michałem Bartczakiem dał się we znaki defensywie miejscowych. W 56. minucie meczu po golu zdobytym przez Kozłowskiego pozostały już lubinianom trzy do odrobienia (30:33). Jednak ekipa z Pomorza szybko zdobyła trzy bramki i stało się jasne, że zła passa została w końcu przerwana. Ostatecznie wynik brzmiał 36:31 dla MMTS-u.

MMTS Kwidzyn - Zagłębie Lubin 36:31 (20:12)

MMTS: Suchowicz, Szczecina - Pacześny, Mroczkowski 3, Peret 4, Sadowski 7, Adamuszek 7, Nogowski 3, Seroka 4, Łangowski 3, Daszek 2, Ronbel 3.
Kary:10 min. (6' Łangowski, 2' Adamuszek, 2' Seroka)

Zagłębie:Malcher, Małecki - Stankiewicz 1, Gumiński6, Rosiek, Przysiek6, Przybylski 2, Marciniak, Kozłowski 2, Szymyślik 3, Paluch 3, Bartczak 7, Starzyński 1.
Kary: 12 min. (4' Paluch, 2' Rosiek, 2'  Przybylski, 2' Szymyślik, 2' Starzyński)