Pewne zwycięstwo łodzian - relacja z meczu AZS UŁ PŁ Łódź - AZS AWF Biała Podlaska

AZS UŁ PŁ Łódź zdecydowanie pokonał na własnym parkiecie zespół AZS AWF Biała Podlaska 33:20. Łodzianie nie dali cienia złudzeń przyjezdnym.

Agnieszka Rutkowska

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczął łódzki bramkarz Damian Chmurski, który serią doskonałych obron dał jasno do zrozumienia szczypiornistom AZS AWF Biała Podlaska, że nie będzie im łatwo zdobywać punkty w tym meczu. Dwie pierwsze bramki dla łódzkiego AZS-u zostały zdobyte rzutami z dystansu wykonanymi przez Bartłomieja Kiełbasińskiego, a następnie Martina Dankowskiego. Dzięki temu gospodarze prowadzili 2:0. Jednak po udanym ataku Piotra Pezdy na tablicy widniał wynik 2:3. Kolejne minuty spotkania to wyrównana walka obu drużyn. Bój toczył się punkt za punkt. Łodzianie popełniali liczne błędy w ataku lecz utrzymywali kontakt z rywalem dzięki czujności Chmurskiego, który w tym meczu wykazał się niesamowitą skutecznością w bramce. Po wykorzystaniu przez Bartosza Gościłowicza rzutu karnego był remis 8:8. Od tego momentu AZS UŁ PŁ Łódź zaczął wychodzić na prowadzenie. Niezawodność Chmurskiego oraz udany debiut Tomasza Wawrzyniaka, który był bardzo aktywny w obronie jak również ataku sprawiły, że na przerwę podopieczni Stanisława Mijasa schodzili z wynikiem 14:11.

Damian Chmurski grający z numerem 12 w meczu z zespołem AZS AWF Biała Podlaska wykazał się wysoką skutecznością Damian Chmurski grający z numerem 12 w meczu z zespołem AZS AWF Biała Podlaska wykazał się wysoką skutecznością

Druga połowa spotkania to obraz zdecydowanej dominacji gospodarzy nad przyjezdnymi. W bramce pozostawał dobrze dysponowany Chmurski, a w polu rozwijał się Tomasz Wawrzyniak, który po rzucie z dystansu doprowadził do wyniku 17:12. Potężny rzut Bartosza Gościłowicza w lewy górny róg bramki zaskoczył broniących z Białej Podlaskiej i przyniósł łodzianom kolejny punkt, po którym było 25:14. Ostatnie minuty spotkania w hali Anilany to seria bramek zdobywanych przez gospodarzy. Mimo walki i celnym trafieniom Piotra Pezdy, Artura Makaruka oraz Makisma Niewadzby to Akademicy z Łodzi byli na fali. Gospodarze nie zachowali się zbyt gościnnie, kilka sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego Przemysław Rutkowski zdobył ostatnią, trzydziestą trzecią bramkę dla swojego zespołu. Mecz w Łodzi zakończył się wynikiem 33:20.

AZS UŁ PŁ Łódź - AZS AWF Biała Podlaska 33:20 (14:11)

AZS UŁ PŁ Łódź: D. Chmurski, T. Wężyk, B. Gościłowicz 8 (5/5), M. Dankowski 6, M. Trojanowski 5, T. Morąg 4, R. Walczak 3, T. Wawrzyniak 3, P. Rutkowski 2, K. Żuk 1, B. Kiełbasiński 1, K. Stegliński, D. Pieczyński, M. Morawiec, M. Urbański, B Dybcio.

Kary: 4 min.
Rzuty karne: 5/5

AZS AWF Biała Podlaska: A. Florczak, Ł. Adamiuk, M. Kubiszewski, P. Pezda 7, A. Makaruk 4, M. Niewadzba 4 (1/0), K. Wedrak 2, Ł. Antolak 2 (1/1), M. Kubajka 1, P. Dębowczyk, M. Rutkowski.

Kary: 10 min.