Do 56. minuty było równo - relacja z meczu AZS AWF - Viret Zawiercie

Piątą porażkę z rzędu zanotowali gracze AZS AWF Biała Podlaska, jednak do niemal ostatniej minuty Viret musiał drżeć o dwa punkty.

Robert Bilski

Outsider tabeli zaczął znakomicie, bo w 7 minucie po dwóch rzutach Maksima Niaswadzby, Artura Makaruka, Mateusza Antolaka i Krystiana Wędraka, AZS AWF prowadził 5:1. Wystarczyło 240 sekund i goście zmniejszyli straty do jednego trafienia. Dobry początek wynikał raczej z chaosu na boisku. Do końca pierwszej połowy rezultat był niemal cały czas remisowy. Wynik po 30 minutach ustalił Paweł Kowalik.

Wydawało się, że 15 minut po zmianie stron, spotkanie się zakończyło. Wtedy dwa trafienia Piotra Pakulskiego i rzut Miłosza Ruppa pozwoliły zawiercianom wypracować pięciobramkową przewagę (22:17). Jeszcze w 53. minucie zespół Ryszarda Jarząbka wygrywał 26:22 i wtedy bialczanie włączyli drugi bieg. W ciągu dwóch minut AZS zmniejszył różnicę do jednej bramki, a na dodatek Pezda zmarnował sytuację sam na sam z Arturem Kotem. Na 27:25 trafił Lesław Kąpa, zaś triumf przyjezdnych przypieczętował najskuteczniejszy na boisku - Sergiusz Zagała.

Znakomicie do bialskiego zespołu wprowadził się Bartosz Warmijak, który przed kilkoma dniami został sprowadzony ze Skorpiona Rudka. - Pokazał się z bardzo dobrej strony. Bartek ma 19 lat i jest rozgrywającym o dobrych warunkach fizycznych. Będziemy mieli z niego pociechę. Wszedł na parkiet bez kompleksów i zdobył dwa gole - komplementuje swojego podopiecznego Sławomir Bodasiński, opiekun akademików.

Po kilku latach przygodę z piłką ręczną w Białej Podlaskiej zakończył Waldemar Prokopiuk. 27-latek przed tygodniem nie stawił się na zbiórce przed wyjazdem do Łodzi, jak również nie pojawił się w szatni przed starciem z Viretem. - To jego decyzja. Nikt go nie wyrzucał z zespołu, na treningach pracował aż miło było popatrzeć - dodaje Bodasiński.

AZS AWF Biała Podlaska - Viret Zawiercie 26:30 (12:12)

AZS AWF: Adamiuk, Kubiszewski, Florczak - Pezda 4, Wędrak 1, Kubajka, Makaruk 7, Kowalik 2, Warmijak 2, Niaswadzba 7, Antolak 2, Rutkowski 1.

Viret: Kowalczyk, Kot, Cieślak - Kapral 3, I. Zagała, S. Zagała 8, Więckowski, Pakulski 6, Kijowski 1, Szymański 2, Bugaj 1, Rupp 2, Kąpa 4, Biernacki 2, Słodowy, Biskup 1.

Kary: 8 min. - 10 min.
Dyskwalifikacja: Kijowski 43', z gradacji kar.
Sędziowali: Słowiński, Wiraszka (obaj Warszawa).