KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Norweg trenerem Politechniki Koszalińskiej. Co z Waldemarem Szafulskim?

Waldemar Szafulski wespół z Joanną Dworaczyk doprowadzili koszalinianki do pierwszego brązowego medalu. Od nowego sezonu trenerem ma być jednak Norweg, a jaką funkcję będzie pełnił Szafulski?
Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski

Sporym sukcesem zakończył się pojedynek w Gdyni pomiędzy tamtejszym Vistalem Łączpolem a AZS-em Politechniką. Po raz pierwszy w historii koszalińskiego klubu jego zawodniczki mogły założyć na swoich szyjach brązowe medale. - Nastroje są bardzo dobre. Po tylu latach dla niektórych dziewczyn, po zdobyciu pucharu Polski, jest to drugi tak wielki sukces. Nie ukrywamy radości, bo już tak na stałe przypisywaliśmy sobie to czwarte miejsce w naszej lidze (śmiech). Nastąpiło jednak w końcu to przełamanie, z czego ja osobiście bardzo się cieszę - powiedział szkoleniowiec akademiczek Waldemar Szafulski.

Po zdobyciu brązowych medali w obozie koszalińskim zapanowała wielka radość Po zdobyciu brązowych medali w obozie koszalińskim zapanowała wielka radość
Dzień przed decydującym meczem na konferencji prasowej ogłoszono kolejną, może nawet bardziej optymistyczną wiadomość, tj. pozyskanie nowego sponsora strategicznego - Holding Firmus Group. - Mamy nadzieję, że to doda takiej stabilizacji. Wiadomo, żeby grać w naszej lidze systematycznie o medale i patrzeć z optymizmem na europejskie puchary to trzeba mieć zaplecze w postaci finansów, dobrego sponsora. Wtedy można sobie układać skład tak, by mieć zmienniczki. W poprzednich latach nam tego brakowało. Bardzo się z tego cieszymy, bo jest to solidny sponsor. Mamy nadzieję, że władze uczelni i władze miasta to wykorzystają w odpowiedni sposób - nie krył zadowolenia opiekun koszalinianek.

Szafulski przyznał w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl, że pozyskanie nowego inwestora to dopiero początek zmian w klubie z Koszalina. Te dotyczyć będą również kadry zawodniczej. - Nie jestem przy tych rozmowach, które prowadzi klub z nowymi zawodniczkami. Tak naprawdę czekaliśmy bowiem na zakończenie sezonu. Teraz wszystko się dzieje tak na gorąco, aczkolwiek o pozyskaniu Izabeli Czarnej i Joanny Załogi wiedzieliśmy już wcześniej. Rozmowy jak gdyby trwają. Zarząd je prowadzi, o niektórych być może nie wiem. Na pewno będzie nowy trener i to było wiadomo już dużo wcześniej. Będzie to trener z Norwegii, który był na meczu z Vistalem. To jest na pewno kolejna zmiana. Nie znam jednak efektów środowych rozmów, które już się odbyły - dodał dość tajemniczo obecny trener.

Szafulskiego na stanowisku pierwsze trenera zastąpi Norweg Szafulskiego na stanowisku pierwsze trenera zastąpi Norweg
Wobec powyższego zapytany o swoją własną przyszłość w nowym-starym zespole stwierdził. - Ze strony nowego prezesa były takie sygnały, że chce ze mną współpracować. Nie wiem na jakich zasadach. Ważna będzie w tym rola nowego trenera i jakiej współpracy będzie on ode mnie oczekiwał. Wtedy podejmę decyzję w jedną, bądź w drugą stronę.

Na koniec dodał jednak, czym na pewno będzie chciał się zajmować. - Na pewno będę mocno wspierał i dalej rozwijał naszą młodzieżową piłkę ręczną. Mamy naprawdę coraz lepsze warunki do tego, żeby było lepiej. Już jest bardzo dobrze, bo w tym roku oprócz tego medalu, mamy swoje pierwsze absolwentki. Jest to pierwszy rocznik, który zdaje maturę. Mam tu na myśli Adę Nowicką, Monikę Koprowską, Paulinę Gajdzis. To jest ten pierwszy rocznik. Jak przychodziłem do klubu, to one wtedy zaczynały zabawę w piłkę ręczną. Za tym rocznikiem idą kolejne, systematycznie rok po roku. Do tego potrzeba ludzi, jest więc co robić, również z grupami młodzieżowymi.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (9)
 • Panel Zgłoś komentarz
  Nie chcę się wdawać w ploty, ale idę za myślą Pedrosa. Słyszałem, że jest to trener reprezentacji Norwegii. Nie myślę by był to trener pierwszej drużyny (za wysokie progi), ale
  Czytaj całość
  może reprezentacji B albo młodzieżowej lub coś w tym stylu. Aż mi się wierzyć nie chce, ale...skoro norweska firma jest sponsorem AZS-u, to dlaczego nie!?
  • Panel Zgłoś komentarz
   Byle kto miejsca Szafulskiego nie zajmie. Ukłony z Gorzowa Panie Trenerze.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×