KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Czterech zawodników dołączy do Olimpii Piekary Śląskie

Czterech zawodników zasiliło szeregi występującej na pierwszoligowych parkietach Olimpii Piekary Śląskie. Do drużyny Sławomira Szenkela dołączyli dwaj bramkarze, rozgrywający i skrzydłowy.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Piekarzanie przed nowymi rozgrywkami I ligi mężczyzn gr. B nie przeszli rewolucji kadrowej. Drużyna z Górnego Śląska w przyszłym sezonie oparta będzie ponownie na barkach doświadczonego Mariusza Kempysa, a wspierać go mają młodzi zawodnicy. Tak zbudowana drużyna osiągnąć ma lepszy wynik niż przed rokiem, gdy do ostatnich tygodni walczyła o utrzymanie w gronie pierwszoligowców.

Zasadnicze zmiany w składzie Olimpii zaszły wyłącznie w bramce, bowiem klub opuścił dotychczasowy duet golkiperów - Michał Adamkiewicz i Andrzej Zaborowski. Ponadto z występów ze względów zdrowotnych zrezygnował Michał Dworaczyk, a Michał Bednarczyk powrócił z wypożyczenia do Zabrza. - Żałuje, że nie będzie grał z nami, ale trudno - mówi na temat tego ostatniego trener Sławomir Szenkel.

Do klubu z Piekar Śląskich powraca natomiast występujący ostatnio w Virecie CMC Zawiercie Damian Kowalczyk, który o miejsce między słupkami powalczy z Pawłem Zemelką z MOSM Hit Bytom. Lukę po Bednarczyku postara się załatać Kamil Cieniek (poprzednio SPR Tarnów), na prawym skrzydle w miejsce Dworaczyka występować będzie wypożyczony z Zabrza Łukasz Włoka.

- Myślę, że będzie to silniejszy zespół. Nie przeszliśmy wielkich zmian, więc gdy ustabilizujemy formę to mam nadzieję, że nie będziemy walczyć do ostatnich kolejek o utrzymanie. Solidne miejsce w środku tabeli powinniśmy wywalczyć - uważa trener Szenkel. Jego zespół przygotowania do nowego sezonu zacznie pod koniec lipca.
Damian Kowalczyk (pierwszy z prawej) powraca do Piekar Śląskich Damian Kowalczyk (pierwszy z prawej) powraca do Piekar Śląskich
Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (3)
 • Łukasz Siwiński Zgłoś komentarz
  Dzięki Kowal za grę w Zawierciu!
  • Asha88 Zgłoś komentarz
   Dobrze, że te słabsze zespoły pierwszoligowe też szukają wzmocnień, na swoje możliwości. Oby mecze nie były aż tak jednostronne, jak w minionym sezonie.
   • Mario_7 Zgłoś komentarz
    Biorąc pod uwagę obecnie panujący trend do osłabiania zespołu to miło wiedzieć że Olimpia nie poddała się tej modzie. Sądzę, że Piekary znajdą się na miejscach 5-8 i będą daleko
    Czytaj całość
    poza zasięgiem zespołów walczących o utrzymanie (o ile takie będą). Dla Damiana Kowalczyka podziękowania z Zawiercia i życzę powodzenia w najbliższym sezonie. Teraz czekam na wieści z Sosnowca, Lublina i Grodkowa - ciekawe czy te zespoły nawiążą walkę ze "starymi" ligowcami.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×