Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

AZS Radom, czy SPR Tarnów?

Pod znakiem zapytania stoi przyszłość zespołu AZS UT-H Radom. Wobec zaległości finansowych klubu, związek zdecydował się wycofać akademików z rozgrywek oraz złożyć propozycję gry drużynie SPR Tarnów.
Łukasz Szostak
Łukasz Szostak

Kilka tygodni temu ZPRP poinformował, że rozgrywki w sezonie 2013/14 odbędą się bez udziału AZS-u Radom. Swoją decyzję, włodarze związku argumentowali zaległościami finansowymi akademickiego klubu.

Wszyscy tą sytuacją byli mocno zaskoczeni.
W tym samym czasie związek przesłał propozycję gry na zapleczu Superligi drużynie SPR Tarnów. Działacze klubu z tej szansy zdecydowali się skorzystać. Po intensywnych działaniach znaleźli środki finansowe umożliwiające udział w lidze. Doszli nawet do porozumienia z Dariuszem Kubisztalem, który ma wzmocnić zespół. Prócz tego prowadzą rozmowy ze skrzydłowym i rozgrywającym. Jednak starania te mogą pójść na marne, ponieważ włodarze AZS Uniwersytetu T-H Radom zaciągnęli prywatny kredyt, by ratować drużynę.

Decyzja należy do związku. Wydawać się może, że w przyszłym sezonie to SPR Tarnów zobaczymy na pierwszoligowych parkietach, ponieważ skoro ZPRP złożył im propozycję, a klub spełnił wszystkie warunki, to oni mają pierwszeństwo. Za Radomiem przemawia natomiast strona sportowa. W poprzednim sezonie zespół zajął wysokie, 4 miejsce. Oficjalna decyzja powinna zapaść w przyszłym tygodniu.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (6)
 • Mario_7 Zgłoś komentarz
  Z tą mocą II ligi nie przesadzajmy. Ciekawe w jakim składzie Radom wystartuje do rozgrywek.
  • kantor Zgłoś komentarz
   Wiec Radom skonczy w II lidze wobec wycofania Bialegostoku. Gdyby ta druzyna sie nie wycofala to pewnie do 3. by ich wycofali co by pewnie oznaczało koniec klubu. 15 zespolow w II lidze to juz
   Czytaj całość
   by było za duzo moim zdaniem. Z Radomiem to ta liga nie wiem czy nie bedzie mocniejsza niz I niedlugo... Biala Podlaska, Radom, Warszawa, Sierpc, Wieluń, Łódź, Konstantynów. Wygląda imponująco. Chyba nikogo nie pominąłem.
   • mks88 Zgłoś komentarz
    Jak Radom zagra w I lidze to to będzie zwykłe oszutwo. Proponują grę Tarnowowi, który buduje zespół na I ligę, zbiera kasę od sponsorów a tu nagle taki ZONK! Najnormalniej byłoby w
    Czytaj całość
    takiej sytuacji jakby Radom, który nie spełnił wymogów licencyjnych, skończył w III lidze bo tak należało by to rozwiązać, ale w II lidze łódzko-mazowieckiej Białystok rozwiązał zespół seniorów i najtrafniejszym scenariuszem byłoby umieszczenie ASZ-u w tej właśnie lidze.
    • CrEdOLoS666 Zgłoś komentarz
     z nioficjalnych wiadomości podobno Tarnów ma grać. tak podobo twierdzili w związku. Radom nawet jak spłacił długi to będzie miał prawo do gry ale w 2 lidze.... tak czy inaczej poki nic
     Czytaj całość
     nie ma na papierze nic nie jest pewne
     • Asha88 Zgłoś komentarz
      Na moje okazję do gry powinien otrzymać Tarnów, ale zagra AZS Radom- niestety taki to mamy związek w Polsce.
      • miki Zgłoś komentarz
       Dla mnie sprawa jest oczywista. W I lidze powinien grać Tarnów. Radom miał czas na zgłoszenie zespołu do I ligi i zebranie środków na egzystencję, a skoro się z tego nie wywiązał nie
       Czytaj całość
       pozostaje nic innego jak wykluczenie tego klubu z I ligi. Działacze znajdą teraz kasę na opłaty, a jak w połowie sezonu zabraknie kasy to liga znów stanie się trzynastoosobowa i tylko będzie zamieszanie z wynikami Radomia. Tarnów podjął szerokie działania odnośnie występu w I lidze i na pewno nie grozi mu bankructwo w połowie sezonu. Co więcej nie mogą teraz wyjść na głupków i powiedzieć sponsorom oraz nowym zawodnikom, że jednak związek się rozmyślił i zagrają w II lidze, bo staną się niewiarygodnym klubem.
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×