Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Białorusini będą dużym wzmocnieniem - rozmowa z Pawłem Gregorem, rozgrywającym SPR Chrobrego Głogów

Paweł Gregor latem zamienił Siódemkę Miedź Legnica na SPR Chrobrego Głogów. - Na razie jest ciężko - przyznaje młody rozgrywający w rozmowie ze SportoweFakty.pl.

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut

Kamil Kołsut: Wyrywając się z Legnicy zrobiłeś poważny krok w swojej sportowej karierze. Jak przebiega twoja aklimatyzacja w Głogowie? Czujesz się już jak u siebie w domu?

Paweł Gregor: Szczerze mówiąc na razie jest ciężko. Grając przez trzy lata w Legnicy miałem do domu dwadzieścia kilometrów i właśnie tam mieszkałem, dojeżdżając na treningi i mecze. Wiadomo, że z każdym kolejnym dniem i tygodniem jest coraz lepiej, ale bardzo ciężko było mi się przestawić. Nowe miasto, nowi ludzie, nowi znajomi, nowe mieszkanie... Powoli się jednak do tego wszystkiego przyzwyczajam i naprawdę cieszę się, że trafiłem do Głogowa. W zespole jest naprawdę fajna atmosfera i mam nadzieję, że zostanę tutaj dłużej niż rok.

Przedłużenie wypożyczenia z Zabrza - z którym podpisałeś latem kontrakt - wchodzi w grę?

- Oczywiście, wszystko jest możliwe. Tak naprawdę zależy to od Mariusza Jurasika. Jeśli on za kilka miesięcy zadeklaruje, że ciągle czuje się na siłach i chce jeszcze grać, to wtedy najprawdopodobniej zostanę, oczywiście jeśli będą tego chcieli trenerzy.

W Głogowie doszło do dużej liczby zmian, dzięki napływowi nowych zawodników wejście do drużyny miałeś więc łatwiejsze.

- Na pewno tak. Czuję się bardzo dobrze, choć miałem trochę problemów z Achillesem. Jest naprawdę fajnie, powoli zgrywam się z drużyną. Z wieloma kolegami z zespołu znałem się już wcześniej z boiska. W nowej drużynie czuję się bardzo dobrze i mam nadzieję, że atmosfera, która tu panuje, przyniesie dobre wyniki.

Trener Krzysztof Przybylski z twojej postawy w pierwszych meczach sparingowych nie był do końca zadowolony. Dopiero w kończącym turniej w Puławach spotkaniu z Banikiem Karvina zacząłeś spisywać się tak, jak od ciebie oczekiwał.

- Na razie brakuje jeszcze zgrania, odpowiedniego tempa, z każdym meczem jest jednak coraz lepiej. Trener stara się rotować składem, a środkowi zmieniają się co chwilę. Miałem też lekkie problemy z kontuzją, nie trenowałem, a obóz w górach został mi w nogach. Nie mam jeszcze pewności rzutu, ale to przyjdzie z czasem. W trzecim meczu w Puławach czułem się już bardzo dobrze, zdobyłem sześć bramek. Do września jest jeszcze trochę czasu i myślę, że wszystko przyjdzie w odpowiednim momencie.
- Nie mam jeszcze pewności rzutu, ale to przyjdzie z czasem - mówi Gregor - Nie mam jeszcze pewności rzutu, ale to przyjdzie z czasem - mówi Gregor
Wśród nowych zawodników pojawiła się dwójka Białorusinów. Dla większości stanowią oni sporą zagadkę.

- Prakapenia na lewej połówce to naprawdę solidny zawodnik, zarówno z tyłu, jak i z przodu. Ma dobre warunki fizyczne, niezły rzuty i z pewnością nam pomoże. Bardzo dobrze rozumie się z Gromyko, który jest kołowym. Grali oni w przeszłości razem w jednej drużynie, stąd na parkiecie funkcjonują naprawdę dobrze. Obaj będą dla drużyny wzmocnieniem, zwłaszcza w ataku.

Pierwszy raz w karierze będziesz miał okazję występować przed tak liczną publicznością, jaka pojawia się w Głogowie. W poprzednim sezonie średnio mecze ligowe SPR Chrobrego obserwowało tysiąc osób.

- Kiedy byliśmy z Miedzią w Głogowie, to na trybunach było naprawdę dużo osób, a podczas spotkań barażowych - które obserwowałem - hala była pełna. W Legnicy na meczach średnio pojawiało się czterysta osób. Grywałem już w Kielcach czy Płocku, ale faktycznie we własnej hali nigdy jeszcze nie miałem takiej publiczności.

O co będzie w przyszłym sezonie walczył SPR Chrobry?

- Naszym głównym założeniem jest zajęcie miejsca w czołowej "ósemce" i udział w fazie play-off. O to właśnie będziemy walczyć, ale wszystko zweryfikuje parkiet. Na razie prognozy są dobre. Mamy jeszcze trochę czasu na to, żeby się przygotować i odpowiednio zgrać. Mam nadzieję, że te play-offy będą w naszym zasięgu i uda nam się zrealizować cel.

Sezon zaczynacie od meczu z Orlen Wisłą Płock. Latem w szeregach Nafciarzy doszło do dużej liczby zmian, na samym starcie rozgrywek nadarza się więc okazja do sprawienia niespodzianki.

- Wiadomo, że byłoby fajnie, gdyby udało nam się coś ugrać. Na pewno nie przystąpimy do meczu z Wisłą po to, żeby się położyć na parkiecie i przegrać, tylko jedziemy walczyć. Zdobywając chociażby jeden punkt bylibyśmy bardzo zadowoleni.

W drużynie zmieniła się atmosfera - rozmowa z Dominikiem Płócienniczakiem, rozgrywającym SPR Chrobrego Głogów

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania. 

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
 • Pan Robert Zgłoś komentarz
  Wszyscy chwalą tych Białorusinów. Podobnie jak nowych zagranicznych zawodników Stali. Cieszy, że polskie kluby celnie trafiają z zagranicznym wzmocnieniami!
  • Anika Zgłoś komentarz
   Paweł, to że dołączyłeś do ekipy Chrobrego to duże wzmocnienie. Mam nadzieję, że doping na głogowskiej hali doda ci skrzydeł, powodzenia.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×