ME 2013: Grupa C: Rosjanki i Szwedki z premierowym zwycięstwem

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Szczypiornistki Rosji i Szwecji udanie rozpoczęły występy na mistrzostwach Europy kobiet do lat 17. Broniące tytułu zawodniczki Sbornej ograły Węgry 35:22, a Szwedki pokonały Słowację 34:20.

W tym artykule dowiesz się o:

O losach rywalizacji między Rosją a Węgrami zadecydowała pierwsza połowa meczu. Rosjanki świetnie zaczęły zawody, po 5. minutach prowadząc już 4:1 za sprawą kapitalnie grającej Yaroslavy Frolovej. Węgierki zdołały jednak odrobić część strat, w 17. minucie przegrywając zaledwie 7:8, a cztery minuty później 10:11. Końcówka pierwszej części meczu to jednak bardzo dobra postawa bramkarki Anastasii Riabtcevej oraz rozgrywających Ekateriny Frolovej i Elizavety Malashenko. W rezultacie do przerwy Sborna prowadziła 17:12.

Po zmianie stron zarysowała się zdecydowana przewaga obrończyń tytułu. Dobrą dyspozycję kontynuowały rozgrywające, a węgierskiemu zespołowi nie pomogły roszady w bramce ani zmiana systemu gry w obronie. Już w 33. minucie Rosjanki wygrywały 20:12, a przed 38. minutą powiększyły swą przewagę do dziesięciu trafień (24:14). Podopieczne Anatoly’a Skorobogatova dowiozły bezpieczne prowadzenie do końcowego gwizdka, wygrywając ostatecznie 35:22.

W drugim spotkaniu grupy C pewne i przekonujące zwycięstwo odniosła reprezentacja Szwecji. Pierwsza połowa w wykonaniu drużyny Oli Manssona nie była jednak zbytnio przekonująca, a ambitnie i czasami dość agresywnie grające Słowaczki utrzymywały dystans. Dobra gra Filippy Sarenbrant pozwoliła jednak ekipie Trzech Koron odskoczyć przed końcem połowy na dystans kilku bramek, dzięki czemu do przerwy Skandynawki wygrywały 13:10.

Druga część meczu rozpoczęła się od mocnego uderzenia Szwedek, które wykorzystując szybkość skrzydłowych i dobrą dyspozycję bramkarki Joumany Chaddad w ciągu kilku minut wypracowały solidną przewagę. Słabnące z minuty na minutę Słowaczki stać było jedynie na pojedyncze zrywy, przez co na kwadrans przed końcem spotkania losy rywalizacji były już rozstrzygnięte. Wygrana 34:20 zapewniła im 1. miejsce w grupie po czwartkowych spotkaniach.

Rosja - Węgry 35:23 (17:12)

Najwięcej bramek: dla Rosji - Ekaterina Nefedova 7, Yaroslava Frolova 6, Elizaveta Malashenko 5; dla Węgier - Lica Linder, Konszuela Hamori, Petra Horvath - po 4.

Szwecja - Słowacja 34:20 (13:10)

Najwięcej bramek: dla Szwecji - Filippa Sarenbrant 6, Anna Johansson, Olivia Mellegard - po 5; dla Słowacji - Tatiana Gojdosikova 5, Katalin Szabo 4, Nada Majernikova, Kristina Pastorkova - po 3.

M Drużyna M Z R P Bramki +/- Pkt
1Szwecja110034:20+142
2Rosja110035:22+132
3Węgry100122:35-130
4Słowacja100120:34-140

16.08.2013 - piątek: Słowacja - Rosja / 16.08.2013, godz. 13:00 Węgry - Szwecja / 16.08.2013, godz. 15:00