Memoriał Klempela: Puławianie znów zwycięzcy, kolejna porażka Wybrzeża

W meczu na szczycie grupy A lepsza okazała się drużyna z Puław, która pokonała rywali z Mińska 19:17. Kolejnej porażki doznało Wybrzeże, tym razem przegrywając z Rosjanami z Astrachania.

Michał Gałęzewski

Po pokonaniu zespołu HC Gomel, puławianie ponownie wygrali z drużyną z Białorusi. Tym razem ich łupem padł team ze stolicy tego kraju, SKA Mińsk. Aby wygrać, podopieczni Bogdana Kowalczyka musieli jednak stoczyć bardzo ciężki bój. Już po pięciu minutach na wyraźne prowadzenie wyszło SKA, które po pięciu bramkach z rzędu wyszło na 5:1. Polacy musieli mozolnie odrabiać straty, aż w końcu po trafieniu Rafała Przybylskiego na minutę przed końcem pierwszej połowy wyszli na prowadzenie, by na przerwę zejść przy stanie remisowym.

W drugiej części spotkania żaden zespół nie potrafił wyjść na prowadzenie wyższe, niż różnicą jednej bramki! W ostatniej minucie spotkania dwie bramki z rzędu zdobyli jednak Jan Sobol i Krzysztof Łyżwa, co dało zwycięstwo ich drużynie 19:17.

KS Azoty Puławy - SKA Mińsk 19:17 (10:10)

Bramki dla Azotów: Sobol 5, Tarabochia 4, Krajewski 3, Szyba 3, Kus 2, Łyżwa 1, Przybylski 1.

Kolejnej porażki doznali szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk, którzy w odróżnieniu od ubiegłego sezonu bardzo słabo spisują się w dzierżoniowskim turnieju. Tym razem w meczu z Zariją Astrachań gdańszczanie toczyli wyrównany bój tylko do siódmej minuty, gdy po bramce Huberta Korneckiego przegrywali 4:5. Do końca pierwszej połowy Rosjanie zdobyli aż dwanaście bramek, tracąc zaledwie trzy i zakończyła się ona wynikiem 17:7.

Druga część meczu była już bardziej wyrównana, jednak przez cały czas spotkanie było pod kontrolą Zariji, która w pewnym momencie prowadziła już różnicą dwunastu bramek. Ostatecznie wygrała ona 26:17.

Zarija Astrachań - Wybrzeże Gdańsk 26:17 (17:7)

Bramki dla Wybrzeża: Mogielnicki 4, Rogulski 4 (2 min), Nilsson 3, Strzebiecki 2, Abram 1, Prymlewicz 1, Kornecki 1, Kondratiuk 1.

W ostatnim piątkowym meczu grupy A, Ukraińcy z Zaporoża nie dali szans Białorusinom, pokonując ich 22:10.

HC Gomel - ZTR Zaporoże 10:22 (5:11)