Memoriał Klempela: Porażka Pogoni, remis dwóch superligowców

W wieczornych meczach grupy B Memoriału Klempela Gaz-System Pogoń Szczecin przegrała z Motorem Zaporoże 22:25, a pojedynek MMTS-u Kwidzyn z Zagłębiem Lubin zakończył się remisem.

Michał Gałęzewski

Gaz-System Pogoń Szczecin uległa Motorowi Zaporoże 22:25. Początek spotkania należał do podopiecznych Rafała Białego, którzy po bramce Wojciecha Zydronia w ósmej minucie prowadzili 5:3. Później jednak do głosu doszli szczypiorniści Motoru Zaporoże, którzy podobnie jak ich rywale zza miedzy - ZTR, którzy grają w grupie A, bardzo dobrze spisują się na dzierżoniowskim turnieju. Motor szybko objął prowadzenie i wygrał pierwszą połowę 12:9.

Druga część spotkania od początku była bardzo wyrównana. Szczecinianie doszli swoich rywali nawet na jedną bramkę i na dziesięć minut przed końcem meczu wszystko było możliwe. W tym momencie Ukraińcy zdobyli czterokrotnie pokonali bramkarza Pogoni i ostatecznie wygrali mecz 25:22.

Gaz-System Pogoń Szczecin - HC Motor Zaporoże 22:25 (9:12)

Bramki dla Gaz-System Pogoni: Konitz 5, Shilovich 5, Walczak 3, Zydroń 3, Krupa 2, Zaremba 2, Jedziniak 1, Bruna 1.

Pojedynek dwóch drużyn z Polski był bardzo wyrównany od pierwszej do ostatniej minuty. W pierwszej części spotkania żaden zespół nie potrafił nawet wyjść na przewagę wyższą, niż różnicą jednej bramki! Ostatecznie po bramce Kamila Sadowskiego, obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 12:12.

Druga połowa zaczęła się dobre dla lubinian, którzy po dziesięciu minutach prowadzili 19:16. Skuteczny w tej części gry był Dariusz Rosiek, który zdobył ich sześć, rzucając tylko w ostatnich trzynastu minutach. Później jednak kwidzynianie skontrowali i cztery razy z rzędu pokonali bramkarza gospodarzy. Do końca meczu nikt nie zyskał przewagi i po rzucie karnym, który wykorzystał Michał Daszek, spotkanie zakończyło się remisem 24:24.

MMTS Kwidzyn - Zagłębie Lubin 24:24 (12:12)

Bramki dla MMTS-u: Daszek 5, Zadura 3, Sadowski 3, Szczepański 3, Peret 3, Seroka 2, Mroczkowski 2, Genda 1, Klinger 1, Łangowski 1.

Bramki dla Zagłębia: Rosiek 6, Paluch 5, Mitrović 3, Gumiński 3, Przysiek 2, Bartczak 2, Wolski 1, Klinger 1, Michałów 1.

W ostatnim piątkowym spotkaniu Memoriału Jerzego Klempela, Portowik Jużny po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonał Meshkov Brześć 17:16.

HC Portowik Jużny - Meshkov Brześć 17:16 (9:8)