Sparingowo: Piotrcovia znów lepsza od Polonii

W drugim sparingu z pierwszoligową Polonią Kępno Piotrcovia odniosła jeszcze wyższe zwycięstwo. Piotrkowskie zawodniczki wygrały różnicą aż piętnastu trafień 33:18 (17:11).

Michał Ostafijczuk

Trener Henryk Rozmiarek posadził na ławce rezerwowych najskuteczniejsze zawodniczki pierwszego spotkania: Agatę Wypych i Katarzynę Pasternak.
Mimo tego zwycięstwo Piotrcovii było niezagrożone nawet przez moment, a w drugiej połowie przewaga doszła aż do piętnastu bramek.

Znacznie więcej minut niż w pierwszym meczu zagrały nowe zawodniczki piotrkowskiej drużyny: Aleksandra Kucharska, Sonia Siemko i Natalia Tórz. Widać jednak, że czeka je jeszcze dużo ciężkiej pracy aby prezentować poziom na miarę gry w najwyższej klasie rozgrywkowej.

- Na korzyść tych dziewczyn pracuje czas. Dlatego powtarzam, że ten sezon będzie bardzo trudny dla nas. Jeśli utrzymamy ten skład i oczywiście utrzymamy się w lidze to za rok ta drużyna powinna walczyć o miejsce w środku tabeli - powiedział Rozmiarek.

Piotrcovia - Polonia Kępno 33:18 (17:11)

Piotrcovia: Jurkowska, Skura - Cieślak 4, Piecaba 2, Nowak 5, Mielczewska 2, Kucharska 5, Szafnicka 4, Tórz 3, Siemko 3, Brzezowska 5.