Super Globe: Spektakularne zwycięstwa FC Barcelony i HSV Hamburg

Drużyna z Hiszpanii odniosła równie pewne zwycięstwo jak w niedzielę, natomiast ekipa z północy Niemiec wróciła na właściwe tory po sensacyjnym remisie z El Jaish.

Wiktor Gumiński

Podrażniony niepowodzeniem na starcie turnieju HSV Hamburg od samego początku nie pozostawił mistrzowi Oceanii żadnych nadziei na sprawienie kolejnej niespodzianki. Na uwagę zasługuje fakt, że niemiecki zespół w pierwszej połowie stracił jedynie 4 bramki, z czego ostatnią w 16. minucie. Na kolejne trafienie Australijczycy czekali aż do 33. minuty. W międzyczasie do ich siatki wpadło aż 12 rzutów rywali. W szeregach drużyny Martina Schwalba brylowali skrzydłowi. Matthias Flohr nie zaliczył żadnej pomyłki (8/8), bezlitośnie wykańczając akcje z lewej strony boiska (5/5). Stefan Schroeder nie był aż tak skuteczny (9/13), lecz bardzo dobrze wypadł w grze z kontrataku (5/7). Ich pozostali koledzy również nie mieli żadnych problemów ze zdobywaniem bramek, bowiem średnia skuteczność obu bramkarzy australijskiego zespołu wyniosła zaledwie 12,5 procent. W ekipie Sydney University na parkiecie zaprezentowali się dwaj Polacy: Tomasz Lasek oraz Tomasz Szklarski. Żaden z nich nie zdobył gola, natomiast obaj spędzili po 2 minuty na ławce kar.

Brazylijskie Taubate dzielnie stawiało opór FC Barcelona przez pierwszy kwadrans (6:9). Potem z każdą kolejną minutą zaczęła się uwidaczniać zdecydowana dominacja Katalończyków. Zawodnicy Xaviera Pascuala ostatecznie pogrążyli mistrzów Ameryki Południowej na samym początku drugiej połowy, kiedy to rzucili 5 goli z rzędu i objęli prowadzenie 20:9. Brazylijczycy mieli duże problemy z upilnowaniem obrotowego Blaugrany Cedrica Sorhaindo. Francuz oddał z koła aż 9 rzutów, z czego 7 znalazło drogę do bramki.

Wyniki II dnia turnieju

Grupa A

Sydney University - HSV Hamburg 15:35 (4:20)
Najwięcej bramek: dla Sydney - Diego Llorente - 5, Jeremy Pasquero - 3 ; dla Hamburga - Stefan Schroeder - 9, Matthias Flohr, Żarko Marković - po 8

El Jaish - Al-Sadd 22:22 (10:12) Najwięcej bramek: dla El Jaish - Ahmed Elahmar - 7, Slim Hedoui, Mosbah Sanai - po 4; dla Al-Sadd - Berkous Messaoud - 6, Mohamed Boumaraf - 5

P Zespół M Z R P Bramki Pkt
1 HSV Hamburg 2 1 1 0 64:44 3
2 Al-Sadd 2 1 1 0 55:42 3
3 El Jaish 2 0 2 0 51:51 2
4 Sydney University 2 0 0 2 35:68 0

Grupa B

Al-Rayyan - Etoile Sportive du Sahel 23:30 (15:18)
Najwięcej bramek: dla Al-Rayyan - Mohamm Hkhaa Algharaballi - 7, Marko Bagaric - 4 ; dla Etoile - Anouar Ayed - 8, Nidhal Amri, Ali Zeinelabedin - po 5

Taubate - FC Barcelona 18:32 (9:15) Najwięcej bramek: dla Taubate - Andre Ribeiro - 5, Andre Silva - 4 ; dla Barcelony - Cedric Sorhaindo - 7, Juanin Garcia, Victor Tomas, Kiril Lazarov - po 4

1 FC Barcelona 2 2 0 0 70:43 4
2 Etoile Sportive du Sahel 2 2 0 0 59:47 4
3 Taubate 2 0 0 2 42:61 0
4 Al-Rayyan 2 0 0 2 48:68 0