Europa: Ligowy falstart Paris Saint-Germain! Hombrados będzie grał w Bundeslidze

Naszpikowane gwiazdami światowego handballu i mające mocarstwowe zapędy Paris Saint-Germain, zaledwie zremisowało 29:29 w inauguracyjnej kolejce ligi francuskiej z Toulouse Handball!

Wpadka PSG na inaugurację

Początek pojedynku nie zwiastował, że kibice zgromadzeni w Pałacu Sportu w Tuluzie będą świadkami niespodzianki - po pięciu minutach rywalizacji Paris Saint-Germain prowadziło już  bowiem 5:2. Gospodarze mieli jednak w swoich szeregach fenomenalnie dysponowanego Jerome'a Fernandeza. Legendarny francuski rozgrywający raz za razem skutecznie nękał bramkę paryżan, do przerwy rzucając aż 8 bramek! W głównej mierze dzięki niemu do przerwy na tablicy wyników był rezultat remisowy.

Po zmianie stron wymiana ciosów nie ustawała. Emocje sięgnęły zenitu w 40. minucie pojedynku. Wówczas czerwoną kartką z gradacji kar ukarany został jeden z filarów defensywy PSG, Igor Vori. Szczypiorniści Tuluzy skrzętnie wykorzystali grę w przewadze i w oka mgnieniu odskoczyli na trzy bramki (23:20). Mistrzowie Francji długo odrabiali straty, swego dopięli dopiero w samej końcówce - do remisu 29:29 minutę przed końcem doprowadził Fahrudin Melić. Ostatnie słowo mogło należeć do gospodarzy, lecz rzut Fernandeza zatrzymał Patrice Annonay.

18 września w ramach 2. kolejki PSG podejmować będzie Chambery Savoie.

Fenix Toulouse Handbal: Pardin (7 obron), Perez De Vargas (5) - Fernandez 9, Ilić 7, Porte 4, Van Cauwenberghe 4, Montoro 3, Chelle 2, Andjelković 1, Osmajić, Perez, Gilbert, Bonilauri, Calvel.

Paris Saint-Germain: Annonay (8 obron), Sierra (4) - Honrubia 7, Melić 5, Kopljar 4, Hansen 4, Abalo 3, Csaszar 2, Vori 2, Narcisse 1, Gunnarsson 1, Mtima, Gojun, Garcia. 41-letni weteran zadebiutuje w Bundeslidze José Javier Hombrados

w światowym handballu osiągnął wszystko, zarówno na szczeblu reprezentacyjnym jak i klubowym. Przez całą karierę występował na Półwyspie Iberyjskim, grając łącznie w lidze Asobal przez 23. sezony! Jak informuje Marca, najbardziej poczytna sportowa gazeta w Hiszpanii, 41-letni Hombrados do końca października związał się umową z HSG Wetzlar, w którym zastąpi kontuzjowanego Norwega Magnusa Dahla.

Latem do tej drużyny oprócz Dahla dołączył również Ivano Balić. Po 4. kolejkach Bundesligi HSG Wetzlar zajmuje 13. miejsce, mając na koncie jedno zwycięstwo i trzy porażki. W najbliższy weekend Wetzlar będzie miało spore szanse podreperować punktowy dorobek, bowiem 15 września podejmować będzie beniaminka, Bergischer HC.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas!