Buchcic bohaterem Miedzi - relacja z meczu UKS Olimp Grodków - Siódemka Miedź Legnica

Debiutujący w I lidze Olimp Grodków zawiesił wysoko poprzeczkę spadkowiczowi z Superligi Siódemce Miedzi Legnica i przegrał nieznacznie jedną bramką.

Tomasz Dudek

Początek meczu obfitował w nerwowość obu zespołów. Zawodnicy razili nieskutecznością w ataku, a w bramkach brylowali Kamil Buchcic i Tomasz Wasilewicz. Im dłużej trwał mecz tym większą przewagę zdobywali goście, powoli budując różnice bramkową. Pierwsza połowa powinna się zakończyć wynikiem 11:8 dla Miedzi, lecz piękny rzutem w samo "okienko" bramki na dwie sekundy przed końcem popisał się Paweł Piwko i ostatecznie na tablicy w przerwie meczu było 8:12.

Drugą połowę efektownie rozpoczęli gospodarze, którzy zdobyli bramkę po "wrzutce" Michała Piecha do Łukasza Gradowskiego. Udana akcja Olimpu nie zdemotywowała legniczan, którzy powiększali przewagę i w 45 minucie wygrywali już 20:14. Od tego momentu sytuacja na boisku diametralnie się zmieniła. Gospodarze zaczęli znakomicie bronić i powoli odrabiać straty. Na kilka minut przed końcem doszli podopiecznych Piotra Będzikowskiego na jedną bramkę. Doświadczeni gracze gości utrzymywali nieznaczną przewagę, lecz grający w osłabieniu Olimpijczycy zdołali wywalczyć rzut karny na 13 sekund przed końcem, który mógł dać im remis w tym meczu. Na linie siódmego metra poszedł jeden z bohaterów drugiej połowy spotkania Paweł Biernat, lecz musiał uznać wyższość Kamila Buchcica i ostatecznie legniczanie wygrali 23:22.

W meczu trzeba wyróżnić obu bramkarzy, którzy niejednokrotnie ratowali swoich kolegów z obrony. Zawodnicy Olimpu mogli sprawić niespodziankę na początku sezonu, lecz w tym spotkaniu zdecydowało doświadczenie legniczan. W następnej kolejce Siódemka podejmuję u siebie Śląsk Wrocław, zaś zawodnicy z Grodkowa pojadą do Końskich.

UKS Olimp Grodków - Siódemka Miedź Legnica 22:23 (8:12)