Pogrom w Chorzowie i Nowym Sączu (wyniki)

W sobotę piłkarki ręczne z PGNiG Superligi dokończyły 5. kolejkę spotkań. Pogoń Baltica Szczecin i Start Elbląg zdeklasowały swoje rywalki.

Świadkami jednostronnego widowiska byli kibice w Nowym Sączu, gdzie miejscowa Olimpia-Beskid nadspodziewanie łatwo uległa Startowi Elbląg. Przed tym spotkaniem lepszym dorobkiem punktowym mogły pochwalić się Góralki. Na parkiecie jednak od pierwszych minut niepodzielnie rządziły szczypiornistki z Elbląga, które po pierwszej połowie prowadziły już 19:11. Start pewnie kontrolował wynik spotkania i odniósł efektowne zwycięstwo.

Nieco więcej emocji dostarczył pojedynek w Chorzowie, gdzie po zwycięstwo przybyły szczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin. Spotkanie w pierwszej połowie było wyrównane. Szczecinianki dopiero w końcówce premierowej odsłony zdołały wypracować trzybramkowe prowadzenie 15:12. Pomysłu na grę chorzowiankom starczyło jednak tylko na 30 minuty. W drugiej części zawodów na parkiecie dzieliła i rządziła Pogoń, która w 42 minucie prowadziła już 23:14. Podopieczne Adriana Struzika zdeklasowały Niebieskie.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Niespodzianką zakończyło się spotkanie w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie walcząca o utrzymanie Piotrcovia pokonała mającą medalowe aspiracje Firmus AZS Politechnikę Koszalińską. Mecz przez cały czas toczony był na styku. W 54 minucie Akademiczki z Koszalina prowadził 22:20. Ostatnie słowo należało jednak do Piotrcovii, która pokonała faworyzowane rywalki i zdobyła niezwykle cenne punkty.

W Olkuszu spotkały się drużyny walczące o utrzymanie SPR i KPR Jelenia Góra. Atut własnego parkietu wykorzystały Srebrne Lwice, które od pierwszych minut posiadały inicjatywę. Po pierwszej połowie olkuszanki prowadziły skromnie 12:11, jednak w drugiej części zawodów zdołały wypracować nawet ośmiobramkowe prowadzenie. Beniaminek pokonał KPR 29:26 i zdobył premierowe punkty w PGNiG Superlidze.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Start Elbląg 22:36 (11:19) Najwięcej bramek: dla Olimpii-Beskidu - Kamila Szczecina 7, Joanna Gadzina 4; dla Startu - Kinga Grzyb 7, Katarzyna Koniuszaniec 6.

KPR Ruch Chorzów - SPR Pogoń Baltica Szczecin 22:34 (12:15) Najwięcej bramek: dla Ruchu - Marlena Lesik 5, Agnieszka Podrygała, Katarzyna Sadowska i Joanna Rodak po 4; dla Pogoni - Agata Cebula 11, Stefka Agova 8.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Firmus AZS Politechnika Koszalińska 25:22 (10:9) Najwięcej bramek: dla Piotrcovii - Agata Wypych 11, Katarzyna Pasternak 5; dla AZS - Marta Dąbrowska 5, Joanna Załoga 5, Sylwia Lisewska 3, Dorota Błaszczyk 3.

SPR Olkusz  - KPR Jelenia Góra 29:26 (12:11)

Najwięcej bramek: dla SPR - Paulina Marszałek 6, Anita Sikorska 5, Alicja Fierka 3; dla KPR - Mariola Wiertelak i Natalia Winiarska po 6, Małgorzata Buklarewicz i Lidia Żakowska po 5.