Bezcenne punkty dla gości - relacja z meczu KPR Legionowo - Gwardia Opole

Gwardia Opole w starciu beniaminków pokonała na wyjeździe KPR Legionowo, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie PGNiG Superligi.

Kamil Kołsut

Goście sobotnie spotkanie rozpoczęli znakomicie, prowadząc 6:1 i 8:2. Legionowianie raz po raz gubili piłkę w ataku i oddawali rzuty z nieprzygotowanych pozycji, co rywale wykorzystywali bezlitośnie. Kontry i szybkie ataki podopieczni Marka Jagielskiego kończyli skutecznie, napędzając się z minuty na minutę. Szczypiorniści KPR-u mylili się nawet w liczebnej przewadze, a interwencje Adama Malchera w ciągu pierwszego kwadransa - mimo ledwie trzech goli zdobytych przez legionowian - policzyć można było na palcach jednej ręki.

Przewaga opolan w pewnym momencie urosła nawet do dziewięciu trafień. Prym w kontrach wiedli Wojciech Knop i Paweł Swat, a przy natarciach pozycyjnych zabójczo skuteczny był Jakub Płócienniczak. Gospodarzy w górę pociągnął dopiero Tomasz Szałkucki, który zmienił między słupkami Sebastiana Zaporę. Doświadczony golkiper z kibicami przywitał się obronionym rzutem karnym wykonywanym przez Marko Vukcevicia, na dokładkę po chwili dorzucając wygrany pojedynek sam na sam ze Swatem.

Na przerwę podopieczni Jarosława Cieślikowskiego i Marcina Smolarczyka schodzili z trzema trafieniami straty, choć gdyby nie przebudowany w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej części gry Malcher, na tablicy świetlnej mógłby widnieć nawet remis. Na wyrównanie gospodarze musieli poczekać do trzynastej minuty drugiej części gry, a upragnionego gola zdobył znakomicie tego dnia dysponowany Kamil Ciok.

Końcowe fragmenty meczu były niezwykle zacięte, a czołowe role na parkiecie odgrywali bramkarze. Na sześć minut przed finałową syreną mimo osłabienia do stanu 23:26 doprowadził Marceli Migała, gospodarze nadziei na korzystny wynik jednak nie tracili zwłaszcza, że po odpowiedzi Witalija Titowa karnego obronił Zapora. Później opolanie trafili jednak dwa razy z rzędu, definitywnie zapewniając sobie dwupunktową zdobycz.

KPR Legionowo - Gwardia Opole 26:29 (11:14)

KPR: Zapora, Szałkucki - Dzieniszewski 3, Gawęcki, Bałwas 3, Kasprzak, Wiak 1, Ciok 6, Pomiankiewicz 1, Wuszter 2, Albin 2, Titow 6/2, Szmulik 2.