Faworyt nie zawiódł - relacja z meczu Kar-Do Spójnia Gdynia - Nielba Wągrowiec

Kar-Do Spójnia Gdynia przegrała we własnej hali z Nielbą Wągrowiec 22:34. Podopiecznym Leszka Elbickiego starczyło sił do końca pierwszej części gry. W drugiej wyraźnie przeważali goście.

Michał Gałęzewski

Pierwsze minuty spotkania mogły wprowadzić optymizm w szeregach gdynian, którzy po bramce Kamila Kowalskiego prowadzili 3:2. Kolejne minuty należały jednak do podopiecznych Zbigniewa Markuszewskiego, którzy zdobywając pięć bramek w krótkim odstępie czasu, po celnym rzucie Michała Krawczyka wyszli na 9:5. W tym momencie jednak do ataku wzięli się gospodarze, ze skutecznym Grzegorzem Dorszem na czele. Na trzynaście minut przed przerwą było już tylko 10:11, lecz ostatnie akcje należały do gości z Wielkopolski, którzy na drugą połowę wyszli z czterobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron w Gdyni dominował już tylko jeden zespół - Nielba Wągrowiec. Pretendenci do awansu rozpoczęli drugą część spotkania od prowadzenia 12:3 i wyszli na trzynastobramkowe prowadzenie, które ustaliło wynik meczu. W ataku gdyńskiej drużyny próbował jeszcze walczyć Dorsz, lecz na nic się to nie zdało i ostatecznie Kar-Do Spójnia przegrała z Nielbą 22:34.

Sobotni mecz pozwolił Nielbie awansować na drugie miejsce w tabeli - gracze z Wągrowca przegonili Real Astromal Leszno, który przegrał mecz na szczycie z Wybrzeżem. Kar-Do Spójnia z czterema punktami na koncie plasuje się na jedenastej pozycji. - Jesteśmy osłabieni na rozegraniu. Nielba grała praktycznie na dwa składy, jest mocniejsza fizycznie i walczy o awans do PGNiG Superligi. Nasza porażka mogła być wkalkulowana, ale dwanaście bramek straty to jednak zdecydowanie za dużo - powiedział Leszek Elbicki, trener gdynian.

Kar-Do Spójnia Gdynia - Nielba Wągrowiec 22:34 (13:17)

Kar-Do Spójnia: Zimakowski, Skowron - Dorsz 9/5, Gębala 5, Wróbel 4/1, Kowalski 1, Borzymowski 1, Pacholarz 1, Dziemian 1 oraz Serafinowicz, Machniewicz, Bronk, Bielec, Naus.