Meblarze na fali - relacja z meczu KS Meble Wójcik Elbląg - Sokół Vetrex Kościerzyna

Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli podopieczni Grzegorza Czapli, pokonując w 7. kolejce spotkań drużynę Sokół Vetrex Kościerzyna.

Anna Dembińska

Faworytem tego pojedynku byli gospodarze, którzy są niepokonani od kilku spotkań. Przyjezdni natomiast wygrali do tej pory tylko dwa mecze i ponieśli aż cztery porażki.

Początek spotkania należał do kościerzynian, którzy po 10. minutach gry prowadzili 6:2. Duża w tym zasługa Michała Janusiewicza, który z łatwością przedzierał się przez obronę Meblarzy. W kolejnych minutach meczu gospodarze poprawili swoją grę w defensywie, zmuszali rywala do błędów, a sami wyprowadzali szybkie kontrataki. Dodatkowo indywidualne krycie Janusiewicza utrudniło Sokołowi konstruowanie akcji. W 22. minucie, po kolejnej bramce Marcina Malewskiego, gospodarze wyszli na prowadzenie 11:10, którego nie oddali już do końca meczu. W dalszej części spotkania gra była w miarę wyrównana. Dwa ostatnie gole rzucił Mateusz Bąkowski ustanawiając wynik pierwszej połowy na 17:15 dla Elbląga.

Początek drugiej połowy to dobra gra Meblarzy, którzy zdobyli trzy gole z rzędu. W 37. minucie, ku zaskoczeniu zgromadzonej na hali publiczności, czerwoną kartkę ujrzał Jakub Malczewski. Mniej więcej od tego czasu sędziowie co rusz dyktowali dwuminiutowe kary dla zawodników obu drużyn, a nawet dla trenera Kościerzyny Bartłomieja Peplińskiego. W 42. minucie meczu trzeci raz ukarany został Andrzej Gryczka i przyjezdni po raz kolejny musieli grać w osłabieniu. Z dobrej strony pokazał się Henryk Rycharski, który popisał się kilkoma skutecznymi interwencjami i umożliwił swoim kolegom wyprowadzenie kontrataków. W 45. minucie meczu Wojcik prowadził 27:20. Kolejne dziesięć minut spotkania to wyrównana gra. Kilka błędów przyjezdnych umożliwiło Meblarzom powiększenie przewagi, która w 57. minucie wynosiła już dziesięć bramek. Tak duża przewaga spowodowała rozluźnienie w ekipie Grzegorza Czapli. Zawodnicy Sokoła to wykorzystali i zdobyli cztery bramki z rzędu. Po 60 minutach gry tablica wyników wskazywała 36:30 dla Elbląga.

Meble Wójcik Elbląg - Vetrex Sokół Kościerzyna 36:30 (17:15)

Wójcik: Rycharski, Krawczyk, Plaszczak - Malewski 9, Nowakowski 4, Gryz 4, Mazur 4, Kostrzewa 4, Kupiec 3, Bąkowski 2, Maluchnik 2, Malandy 2, Malczewski 1, Olszewski 1, Dukszto, Spychalski.
Kary: 12 minut (Malandy x 2, Gryz x 2, Mazur, Malczewski - czerwona kartka)
Karne: 1/3

Sokół: Pieńczewski, Kasperek - Janusiewicz 8, Żynda 7, Lisiewicz 6, Reichel 5, Gryczka 2, Ringwelski 1, Czaja 1, Kuczyński, Piechowski, Szala.
Kary: 18 minut (Gryczka x 3 (czerwona), Ringwelski, Piechowski, Reichel, Kuczyński x 2, trener Pepliński).