MKS lepszy od AZS-u - relacja z meczu MKS Selgros Lublin-Energa AZS Koszalin

W pierwszym spotkaniu 8. kolejki PGNiG Superligi Kobiet MKS Selgros Lublin zwyciężył w swojej hali z Energą AZS Koszalin 33:24.

Joanna Krześniak

W roli I trenera mistrzyń Polski zadebiutowała Sabina Włodek, a w szerokim składzie zespołu po raz pierwszy w tym sezonie pojawiła się Katarzyna Jarosz.

Lepiej spotkanie rozpoczął zespół przyjezdnych, który w pierwszych minutach dzięki rzutom Sylwii Matuszczyk i Joanny Załogi wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Na pierwszą bramkę dla MKS-u Doroty Małek, odpowiedziały koszalinianki, ale lublinianki szybko wzięły się za odrabianie strat i po trafieniach Małek i Małgorzaty Majerek objęły prowadzenie 8:3.

W 20 min meczu piłkarki AZS-u wykorzystały grę w przewadze po karze 2 min dla Marty Gęgi i zniwelowały stratę do 2 trafień (11:9). Wynik pierwszej połowy (16:13) ustaliła Paulina Muchocka.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęły lublinianki, powiększając swoja przewagę do 6 trafień. W 37 min swoją 7 gola strzeliła Załoga, a następnie karnego dla MKS-u wykorzystała Kamila Skrzyniarz. Bardzo dobrze w bramce spisywały się bramkarki obu drużyn Ekaterina Dzhukeva i Izabela Czarna, która obroniła 2 rzuty z 7 metrów.

Na kwadrans przed końcem spotkania MKS powiększył prowadzenie do stanu 28:18, dzięki m. in. dobrej grze Majerek i Joanny Drabik. Wynik spotkania 33:24 ustaliła Matuszczyk.

Najwięcej, po 9 bramek w spotkaniu zdobyły dla MKS-u Małgorzata Majerek, dla AZS-u Joanna Załoga.

W niedzielę w swojej hali MKS Selgros Lublin rozegra rewanżowe spotkanie Ligi Mistrzyń z FTC Rail Cargo Hungraia.

MKS Selgros Lublin - Energa AZS Koszalin 33:24 (16:13)

MKS Selgros: Dzhukeva, Baranowska - Majerek 9, Małek 5, Drabik 5, Rola 3, Gęga 3, Mihdaliova 3, Wojtas 3, Skrzyniarz 2, Wojdat, Kozimur, Nestsiaruk.

Energa: Czarna - Załoga 9, Matuszczyk 6, Kobyłecka 3, Winter 2, Dąbrowska 1, Muchocka 1, Błaszczyk 1, Odrowska 1, Lisewska, Nowicka.

Sędziowali: Cezary Figarski i Dariusz Żak (Radom)

MKS Selgros Lublin - Energa AZS Koszalin 33:24