Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Owocne spotkanie w Warszawie. Liga zawodowa coraz bliżej!

Już w sezonie 2014/15 może zostać w Polsce uruchomiona liga zawodowa w piłce ręcznej. Spotkanie przedstawicieli klubów z prezesem ZPRP zakończyło się pełnym sukcesem.
Kamil Kołsut
Kamil Kołsut

Do rozmów Andrzeja Kraśnickiego z prezesami Vive Targów Kielce, Orlen Wisły Płock, Gaz-System Pogoni Szczecin i Górnika Zabrze doszło w siedzibie PKOl. - Wszystko odbyło się w niezwykle przyjaznej i partnerskiej atmosferze. Konsekwencją naszego posiedzenia było wypracowanie wspólnego komunikatu, w którym zawarliśmy nasze ustalenia oraz cele na najbliższą przyszłość - wyjaśnia w rozmowie ze SportoweFakty.pl prezes Nafciarzy, Robert Raczkowski.

Najistotniejszym owocem czwartkowego spotkania jest zapewnienie o tym, że obie strony zainteresowane są jak najszybszym utworzeniem ligi zawodowej, czemu podołać ma zespół organizacyjny, który powstanie wówczas, gdy przynajmniej siedem klubów przekształci się w spółki akcyjne. Dojść ma do tego do końca pierwszego kwartału przyszłego roku.

W komunikacie wydanym po spotkaniu wśród ustaleń wymieniono także chęć wzmocnienia współpracy oraz komunikacji pomiędzy klubami i związkiem. - Nie chcemy, aby dochodziło do napięć oraz sytuacji, które mają negatywny wpływ na sytuację związaną z naszą dziedziną sportu - podkreśla Raczkowski.

Jednym ze środków mających na celu poprawę wspomnianego przepływu informacji będą cykliczne spotkania pomiędzy przedstawicielami klubów oraz centralą związkową. Do pierwszego z nich ma dojść jeszcze w grudniu tego roku. Poruszona zostanie wówczas między innymi sprawa finansowania klubów. Związek zobowiązał się także do przekazania uczestnikom spotkania aktualnych informacji na temat kwestii organizacyjnych, marketingowych, szkoleniowych i sędziowskich.

- Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się doprowadzić do tego, że liga zawodowa stanie się faktem, a nie tylko tematem do dyskusji - podsumowuje Raczkowski. Rozpoczęcie rozgrywek w nowej formie już od najbliższego sezonu jest jak najbardziej realne.

Czy utworzenie ligi zawodowej już w sezonie 2014/15 to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf, własna
Komentarze (13)
 • TomaszDGL Zgłoś komentarz
  Chrobry Glogow juz jest spolka z oo
  • hbll Zgłoś komentarz
   Dobrze byłoby, gdyby wraz z "uzawodowieniem" ligi doprowadzono do "uzawodowienia" zawodu sędziego. Rozumiem przez to stworzenie zawodu sędziego zawodowego, dobrze opłacanego, ale też
   Czytaj całość
   odpowiadającego za swoje błędy, gdzie wysokość ostatecznej pensji odpowiadałaby prezentowanemu poziomowi, regularnie szkolonego, obiektywnie ocenianego.
   • PG Zgłoś komentarz
    Krok we właściwą stronę ! W końcu :) Pamiętam jak bodajże 5 lat temu w programie TVP Siódmy Metr dzielny red Idzi zapytał pana Jerzego Noszczaka o profesjonalizację ligi. Jaka była
    Czytaj całość
    odpowiedź ? Otóż padła, a jakże. Pan dyrektor, zastrzelony tym pytaniem, odpalił - "za dwa lata będziemy zaczniemy myśleć". Nie zaczęli. Woleli plaże Marrakeszu i Antalyi. Zachowanie tych paru prezesów pokazało jedno - że ZPRP to "cienkie dentki" i można i należy tych nierobów przycisnąć, a nie tylko czekać na arbitralne decyzje w stylu dziel i rządź, bo już era obiadków w MARRIOCIE odchodzi w przeszłość.
    • Krzysztof Pawlak Zgłoś komentarz
     Nie tak łatwo stworzyć Ligę Zawodową,jak nie którym się wydaje
     • Golden_CK Zgłoś komentarz
      Profesjonalizacja ligi musi zostać przeprowadzona. Im szybciej tym lepiej.
      • miki Zgłoś komentarz
       Już widzę jak do końca marca 7 klubów jest SA... Projekt ambitny, na pewno godny realizacji, ale w takim terminie moim zdaniem nie do zrobienia. SA są bądź oficjalnie chcą być jak na
       Czytaj całość
       razie Vive, Wisła, Pogoń i Górnik. Inne kluby niby też chcą być SA, ale jakoś nikt się do tego nie zabiera. Potrzeba jeszcze trzech klubów i coś mi się wydaje, że nikt z pozostałych specjalnie nie będzie się kwapił do przekształceń, chcąc pozostać w grupie klubów "bez SA".
       • HANDBALL PL Zgłoś komentarz
        Oby!
        • nafciarz_zks Zgłoś komentarz
         Fantastyczna informacja! Nie spodziewałem się,że ZPRP tak szybko odda pola. Nie mniej bardzo rozsądny wybór bo nie da się dalej tolerować i ciągnąć rządów leśnych dziadków.
         Czytaj całość
         Niestety związek jest głównym hamulcowym a przy tym co szokujące również beneficjentem ligi! Niech się zajmą reprezentacją (bo istnieć i tak będą) a kluby na pewno świetnie dadzą sobie radę bez tych 'pośredników'.
         • Nev Zgłoś komentarz
          Co sie wtedy zmieni?
          • HBLLove Zgłoś komentarz
           Konsekwentnie do celu.
           Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
           ×
           Sport na ×