Stołeczni Akademicy poszli za ciosem - relacja z meczu AZS UW Warszawa - AZS UKW Bydgoszcz

Szczypiorniści AZS UW po niewyraźnym początku sezonu wchodzą powoli na właściwe tory. Dzięki zwycięstwu nad AZS UW Bydgoszcz stołeczny zespół uciekł ze strefy spadkowej.

Gospodarze do starcia z ostatnim zespołem ligowej tabeli przystępowali mocno zbudowani. Po nie najlepszym starcie rundy w poprzedniej kolejce udało im się bowiem przerwać kiepską passę i pokonać na wyjeździe Arot Astromal Leszno. W starciu z AZS UKW podopieczni Roberta Bliszczyka oraz Sławomira Monikowskiego chcieli pójść za ciosem i wygrać pierwszy w tym sezonie mecz na własnym parkiecie.

Akademicy od samego początku narzucili rywalom swój styl gry. Szczypiorniści z Banacha przeciwstawili bydgoszczanom szczelną linię obronną oraz przyzwoity atak. Między słupkami dobrze spisywał się Marcin Malanowski, tradycyjnie skutecznością błyszczał Paweł Puszkarski, a w drugiej linii ciężar gry brał na siebie pozyskany latem z SMS-u ZPRP Gdańsk Rafał Chełmiński.

Gospodarze prowadzili 7:3, 10:7 i 12:8, by na przerwę zejść z dwoma trafieniami przewagi nad niżej notowanym rywalem. W ekipie przyjezdnych regularnie do siatki był w stanie trafiać jedynie Bartosz Wojdak, który pod koniec drugiej połowy w ciągu ośmiu minut na listę strzelców wpisywał się trzykrotnie, mocno przyczyniając się do zniwelowania części strat.

Po przerwie podopieczni Jarosława Knopika wciąż próbowali gonić rywali, kontaktu z gospodarzami złapać nie byli jednak w stanie. W czterdziestej minucie bramkę kontaktową mógł zdobyć Antoni Żochowski, rzut karny jednak zmarnował. Wymiana ciosów była korzystna dla miejscowych, którzy dzięki konsekwencji wytrwali na prowadzeniu do samego końca, zapewniając sobie ważną punktową zdobycz.

AZS UW Warszawa - AZS UKW Bydgoszcz 24:21 (14:12)

AZS UW: Malanowski, Uznański - Kuc 2, Chełmiński 5, Puszkarski 6, Wolski 1, Morąg 2, Zaprutko 1, Brinovec 1, Praski 2, B. Monikowski, Kiełbasiński 3, Rutkowski. Karne: 3/5 Kary: 10 min.

AZS UKW: Makowski, Paulus - Kocikowski, Łyszczarz, Wiśniewski 5, Orędowicz, Rupp 3, Matlach 2, Wojdak 4, Żochowski 5, Siekacz 2. Karne: 4/5. Kary: 4 min.

Kary: AZS UW - 10 min. (Wolski, Morąg, Praski, B. Monikowski, Kiełbasiński - 2 min.) oraz AZS UKW - 4 min. (Kocikowski, Orędowicz - 2 min.). Sędziowie: A. Filipiak, T. Filipiak (obaj Nurzec Stacja). Widzów: 100.