Porażka na własne życzenie - relacja z meczu WKS Grunwald Poznań - Wolsztyniak Wolsztyn

W meczu 12. kolejki szczypiorniści Grunwaldu Poznań przegrali przed własną publicznością w derbach Wielkopolski z drużyną Wolsztyniaka Wolsztyn.

Michał Halski

Pierwsze pięć minut derbowego pojedynku było wyrównane, akcje obu drużyn bardzo szybkie, natomiast ani goście ani gospodarze nie imponowali grą w obronie. Od 6. minuty inicjatywę przejął Wolsztyniak Wolsztyn, który wypracował sobie przewagę trzech bramek. Duży wkład w ten zryw miał bramkarz gości Michał Kapela. Po drugiej stronie boiska brakowało szczęścia, skuteczności i dobrze dysponowanego bramkarza. Wojskowi nie potrafili wypracować sobie żadnej stuprocentowej akcji. Brakowało rzutów z II linii i skrzydeł. Zawodnicy Marcina Pietruszki sprawiali wrażenie żywszych na boisku, wykorzystywali błędy przeciwnika i cały czas utrzymywali przewagę.

Dobrą zmianę w bramce dał Mariusz Peda, który wszedł za Mateusza Pietrowskiego. jednak zawodnicy z pola tego nie wykorzystali i popełniali juniorskie błędy. Goście od 24. minuty rzucili cztery bramki wychodząc na prowadzenie 14:8. Ostatnia bramka w pierwszej połowie padła łupem Grunwaldu Poznań (Michał Nieradko ustalił wynik 14:9 dla Wolsztyniaka).

Na drugą połowę zawodnicy Rafała Walczaka wyszli bardziej zmotywowani i rzucili się do odrabiania strat. Skuteczne akcje Krzysztofa Martyńskiego i Patryka Stanika pozwoliły wojskowym zbliżyć się do rywala na dwie bramki. Mecz bardzo się wyrównał, akcje toczyły się bramka za bramkę. Na siedem minut przed końcem spotkania Wolsztyniak prowadził tylko różnicą jednej bramki.

Bardzo dobrą zmianę w bramce gości dał Jarosław Płóciniczak, który z łatwością zatrzymywał zawodników Grunwaldu Poznań. Podopieczni Rafała Walczaka nie składali jednak broni i cały czas walczyli o zniwelowanie strat. Punktem zwrotnym była 58. minuta. Wojskowi popełnili kilka prostych błędów, co skrupulatnie wykorzystali Andrzej Wasilek i Hubert Kaczmarek prowadząc Wolsztyniaka do zwycięstwa.

WKS Grunwald Poznań - Wolsztyniak Wolsztyn 23:27 (9:14)

Grunwald: Biernat, Pietrowski, Peda - Martyński 6, Fogler 6, Staniek 4/1, Nieradko 4, Westwal 1, Meissner 1, Guraj 1, Wachowiak, Koligat, Dutkiewicz.