I znów remis... ChKS Łódź - Politechnika Radom 26:26 (12:13)

Chojeński Klub Sportowy po zaciętym meczu zremisował z Politechniką Radom 26-26 (12-13). W końcówce spotkania oba zespoły miały szansę na zwycięstwo, lecz ostatecznie musiały zadowolić się podziałem punktów.

W 4 kolejce rozgrywek ekstraklasy mężczyzn Chojeński Klub Sportowy podejmował AZS Politechnikę Radom. Przed spotkaniem gospodarze zajmowali ósme miejsce w tabeli I ligi, a goście – siódme. Po trzech bardzo zaciętych i wyrównanych spotkaniach (dwa zakończone remisami, a jedno jednobramkową porażką) Łodzianie przystępowali do meczu w bojowych nastrojach. Jednak to gracze Politechniki po uzyskaniu korzystnych rezultatów na gorących parkietach w Zabrzu i Sandomierzu (remis i zwycięstwo) stawiani byli w roli faworytów niedzielnego spotkania.

Mecz lepiej rozpoczęli zawodnicy ChKS-u, którzy po bramkach Marka Urbańskiego i Radosława Walczaka objęli prowadzenie 2-0. Jednak po chwili Michał Kalita i Maciej Sieczkowski doprowadzili do remisu. Kolejne minuty to wymiana ciosów, w której żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć na więcej niż jedną bramkę. Na wyróżnienie w pierwszej części spotkania w drużynie gości zasłużył na pewno Kalita, który pięciokrotnie pokonywał bramkarza ChKS. Ostatecznie pierwsza odsłona spotkania zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem radomian. Wynik jednak mógł być odwrotny jednak gospodarze Piotr Pawlak i Walczak nie wykorzystali rzutów karnych.

Początek drugiej połowy spotkania to znów gra bramka za bramkę i mimo, ze oba zespoły uzyskiwały dwubramkowe przewagi (14 – 16 w 35 minucie i 19 – 17 w 42 minucie) to w 45 minucie znów na tablicy mieliśmy remis 20 – 20. Duża w tym zasługa Radosława Walczaka, który skutecznymi akcjami nie pozwalał gościom na zdobycie większej przewagi.

Ostatnie minuty to znów gra bramka za bramkę i mimo okazji z obu stron do uzyskania korzystnego rezultatu mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.

Należy podkreślić coraz liczniejszą widownię na hali w Łodzi. Z meczu na mecz osób oglądających spotkania jest coraz więcej, na co na pewno mają wpływ wyrównane i emocjonujące spotkania ChKS.

ChKS Łódź - Politechnika Radom 26:26 (12:13)

ChKS: Łuczyński, Wnuk – Stegliński 2, Fałdrowicz 1, Witczak 1, Lipiński 3, Urbański 4, Dybcio, Walczak 7, Kempiński 2, Pawlak P. 4, Dankowski 1, Kwieciński 1.

Trener: Tomasz Walicki.

Wyróżnienia: Radosław Walczak.

Kary: 5x2 min.

Karne: 1/3.

Politechnika: Drabik, Kuczyński – Cupryś 2, Przykuta, Sieczka J, Sieczkowski 5, Mroczek 2, Kalita 7, Świeca 2, Popławski 1, Sieczka P 7, Guzik.

Trener: Roman Trzmiel.

Wyróżnienia: Paweł Sieczka, Michał Kalita.