Sparingowo: Gaz-System Pogoń pokonała Wybrzeże dopiero w końcówce, kontuzja Sokołowskiego

Gaz-System Pogoń Szczecin pokonała w Gryficach Wybrzeże Gdańsk 29:23. Spotkanie było bardzo wyrównane do 45 minuty, jednak w ostatnim kwadransie superligowcy zdobyli sześć bramek z rzędu.

Michał Gałęzewski

Dla drużyny ze Szczecina był to pierwszy sparing w tym roku. Zespół z województwa zachodniopomorskiego zagrał bez takich zawodników, jak Michal Bruna, Patryk Walczak, Wojciech Jedziniak i Siergei Shilovich. W ekipie z Gdańska, która dwa dni wcześniej przed sparingiem w Gryficach pokonała MMTS Kwidzyn, brakowało Michała Waszkiewicza powoli wracającego do gry oraz Krystiana Nidzgorskiego, który niedawno przeszedł operację.

Mimo, że Gaz-System Pogoń to w tym momencie trzeci zespół w kraju, a Wybrzeże gra w tym sezonie o awans do I ligi, mecz był od początku bardzo wyrównany i jeszcze w 22 minucie po bramce zdobytej przez Krzysztofa Jasowicza był remis 11:11. Później szczecinianie zdobyli pięć bramek z rzędu, wychodząc po trafieniu niezwykle skutecznego Jacka Wardzińskiego na 16:11. Do końca pierwszej połowy wynik się utrzymywał i zakończyła się ona rezultatem 18:14.

Od początku drugiej części gry, Wybrzeże mozolnie odrabiało stratę, aby w 42 minucie doprowadzić do remisu 22:22. Po tym jak bramkę na 23:23 zdobył Wojciech Prymlewicz, na boisku istniała już tylko Pogoń, która zdobyła sześć bramek w ostatnim kwadransie, nie tracąc żadnej. Wynik ustalił Bartosz Konitz, pokonując bramkarza rywali 45 sekund przed końcowym gwizdkiem. Dla gdańszczan porażka nie jest tak niepokojąca, jak urazy, których nabawili się zawodnicy Wybrzeża. Spotkanie przedwcześnie zakończyli Adrian Kondratiuk i Sebastian Sokołowski. Uraz środkowego rozgrywającego nie jest zbyt poważny, jednak Sokołowski, który jest w tym sezonie pierwszym bramkarzem czerwono-biało-niebieskich z dużą opuchlizną na nodze opuścił Gryfice i będzie badany przez lekarzy w Gdańsku. Na ten moment nie wiadomo, czy będzie on gotowy na pierwsze mecze ligowe.

Kolejny mecz szczecinianie i gdańszczanie rozegrają w Gryficach w sobotę. Początek spotkania o 10:30.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Wybrzeże Gdańsk 29:23 (18:14)

Gaz-System Pogoń: Stojković, Matkowski, Andreev - Wardziński 11, Zaremba 5, Konitz 4, Biały 3, Zydroń 2, Markovic 2, Gierak 1, Krupa 1 oraz Smuniewski, Kliszczyk.
Kary: 4 min. (Krupa 2 min., Markovic 2 min.).
Karne: 4/5.

Wybrzeże: Głębocki, Chmieliński, Sokołowski - Jasowicz 4, Kondratiuk 3, Prymlewicz 3, Abram 2, Kornecki 2, Żak 2, Mogielnicki 1, Rakowski 1, Sulej 1, Papaj 1, Rogulski 1, Nilsson 1 oraz Wiak, Rakowski, Strzebiecki.
Kary: 6 min. (Jasowicz 2 min., Nilsson 2 min., Sulej 2 min.).