PP: Znakomita druga połowa Pogoni - relacja z meczu Jutrzenka Płock - Pogoń Baltica Szczecin

Szczypiornistki Jutrzenki Płock przegrały z Pogonią Balticą Szczecin 22:36. Zawodniczki grające w I lidze toczyły do 28 minuty wyrównany bój, później jednak wyraźnie odskoczyły szczecinianki.

Michał Gałęzewski

W 1/16 Pucharu Polski, Jutrzenka pokonała drużynę Aussie Sylex Sambor Tczew 26:22, dzięki czemu mogła sprawdzić swoją dyspozycję z Pogonią Balticą Szczecin. W 15. minucie spotkania, gdy swoją czwartą bramkę w meczu zdobyła Hanna Yashchuk, szczypiornistki ze stolicy województwa zachodniopomorskiego prowadziły już 10:5.

W przeciągu trzech minut gospodynie zdobyły jednak cztery bramki z rzędu i po tym jak Dominika Waszkiewicz pokonała Adriannę Płaczek, Jutrzenka przegrywała już tylko różnicą jednego trafienia. Stan meczu był wyrównany do 26 minuty, gdy bramkę na 13:14 zdobyła Karolina Mokrzka. Później na parkiecie istniała już tylko Pogoń Baltica.

Jeszcze przed przerwą podopieczne Adriana Struzika zdobyły trzy bramki, tracąc tylko jedną, co dało im prowadzenie 17:14. W drugiej połowie Pogoń Baltica trzykrotnie potrafiła zdobywać bramki seriami. Najpierw pokonała bramkarki rywalek pięć razy z rzędu, później cztery, a pod koniec meczu sześć. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 22:36. Warto nadmienić, iż każda zawodniczka z pola zwycięskiej drużyny zdobyła przynajmniej jedną bramkę.

Jutrzenka Płock - SPR Pogoń Baltica Szczecin 22:36 (14:17)

Jutrzenka: Pietrzak, Dobrowolska, Odrębalska - Mokrzka 5, Borysławska 5, Waszkiewicz 4, Charzyńska 3, Rędzińska 3, Krysiak 1, Gieras 1 oraz Jasińska, Dyszkiewicz.
Kary: 0 min.
Karne: 2/4.

SPR Pogoń Baltica: Płaczek - Fornalik 6, Huczko 5, Jakubowska 4, Yashchuk 4, Stachowska 3, Cebula 3, Głowińska 3, Królikowska 2, Agova 2, Sziwierska 1, Duran 1, Szulc 1.
Kary: 8 min.
Karne: 2/2.

Kary: Jutrzenka - 0 min., Pogoń Baltica - 8 min. (Jakubowska - 2 min., Królikowska - 2 min., Cebula - 2 min., Szulc - 2 min.).
Sędziowie: Kaniecki, Sarnowski (Brodnica).