Jelonka ograna w debiucie Pastuszki - relacja z meczu KPR Jelenia Góra - SPR Olkusz

Od porażki rozpoczął przygodę na ławce trenerskiej KPR-u Jelenia Góra trener Michał Pastuszko. W debiucie nowego szkoleniowca Jelonka uległa SPR-owi Olkusz 24:27 (16:13).

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Po pięciu porażkach na inaugurację 2014 roku (w tym czterech w rozgrywkach ligowych), zarząd jeleniogórskiego klubu postanowił podziękować za współpracę długoletniej trener, Małgorzacie Jędrzejczak. Zmiana na stanowisku szkoleniowym tuż przed sobotnim spotkaniem z SPR-em Olkusz wstrząsnąć miała ekipą ze stolicy Karkonoszy, a efekt "nowej miotły" zapewnić miał pierwsze punkty w roku. Michał Pastuszko swą przygodę na ławce KPR-u rozpoczął jednak od falstartu, bowiem Jelonka po raz drugi w sezonie przegrała z ostatnimi w tabeli Srebrnymi Lwicami.

Początek meczu nie zwiastował jednak porażki gospodyń. Świetnie zawody rozpoczął duet Anna Mączka - Lidia Żakowska, w 8. minucie wyprowadzając KPR na prowadzenie 5:1. Przyjezdne w ciągu dziesięciu kolejnych minut powróciły jednak do gry, a cztery zdobyte pod rząd bramki dały podopiecznym Zdzisława Wąsa prowadzenie 10:8. Mimo to wydawało się, że Jelonka w porę ugasiła ogień, szybko odrobiła straty, a za sprawą bramek Martyny Michalak i Aleksandry Uzar zeszły do szatni wygrywając 16:13.

Po zmianie stron ekipa trenera Pastuszki poszła za ciosem i trafienie Marty Dąbrowskiej powiększyło przewagę KPR-u do czterech bramek (18:14). Gdy wydawało się, że gospodynie spokojnie dowiozą wygraną do końca meczu, kolejny raz losy rywalizacji odwróciły olkuszanki, w 40. minucie po dobrej grze duetu Monika Pastwa - Anita Sikorska obejmując prowadzenie 20:18. KPR dzielnie walczył do końcowej syreny, nie był jednak w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

W 52. minucie drużyna ze stolicy Karkonoszy doprowadziła jeszcze do remisu 22:22, lecz proste błędy i słaba skuteczność (niewykorzystany rzut karny) w ostatnich minutach przeszkodziły KPR-owi w odniesieniu wygranej. SPR zaś skrzętnie korzystał na pomyłkach rywalek, w 56. minucie odskakując na prowadzenie 26:23, a następnie pieczętując wygraną trafieniem Agaty Wcześniak. Jeleniogórska siódemka na pierwsze zwycięstwo w 2014 roku co najmniej tydzień dłużej.

KPR Jelenia Góra - SPR Olkusz 24:27 (16:13)

KPR: Demiańczuk, Kozłowska -  Wiertelak 2, Żakowska 6, Skalska, Wesołowska, A. Mączka 5, Grobelska 3, Uzar 3, Herbut, Dąbrowska 2, Michalak 3.