Niebieskie walczą o play-offy - relacja z meczu Ruch Chorzów - KPR Jelenia Góra

Miażdżące zwycięstwo odniosły szczypiornistki Ruchu w starciu z KPR-em Jelenia Góra. Niebieskie wygrały ośmioma bramkami, co było najmniejszym wymiarem kary dla przyjezdnych.

Tomasz Boryn

Spotkanie rozpoczęło się od bramki Aleksandry Uzar, szybką odpowiedź dała jednak Sabina Kobzar. Po chwili Mariola Wiertelak wyprowadziła po raz ostatni, jak się później okazało, swój zespół na prowadzenie. Od tego momentu jeleniogórzanki miały problemy ze sforsowaniem obrony gospodyń, które po kwadransie gry prowadziły już 9:5. W ataku bardzo dobrze radziła sobie Agnieszka Podrygała, która po swoim trzecim trafieniu została wyłączona z gry przez indywidualne krycie. Wtedy na boisku pojawiła się Zuzanna Ważna, która w przeciągu czternastu minut pierwszej połowy zdobyła pięć goli. KPR bramki zdobywał głównie dzięki szybkim atakom. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:8.

Po przerwie dobra gra Niebieskich była kontynuowana. W ataku świetnie spisywała się Kobzar, a w bramce kolejne fantastyczne interwencje notowała Monika Wąż. Na udane interwencje swoich bramkarek nie mógł liczyć Michał Pastuszko. Szkoleniowiec, który jeszcze dwa tygodnie temu pracował w Chorzowie miał sporo zastrzeżeń do swoich golkiperek. Przewaga Ruchu 54. minucie wynosiła już jedenaście bramek, w końcówce miejscowe nieco spuściły z tonu, a trener Janusz Szymczyk wpuścił na parkiet rezerwowe, przez co KPR zmniejszył rozmiary porażki do ośmiu bramek.

Ruch dzięki zwycięstwu awansował na ósme miejsce w tabeli. Należy jednak pamiętać, że chorzowianki już za tydzień zagrają w Elblągu z faworyzowanym Startem. Zespoły, które są za Ruchem, czyli Piotrcovia oraz KPR tracą do Niebieskich zaledwie punkt, a ich bezpośredni pojedynek odbędzie się właśnie w następnej kolejce.

KPR Ruch Chorzów – KPR Jelenia Góra 31:23 (15:8)

Ruch: Wąż, Montowska – Malec, Podrygała 6, Lesik 4, Migała 3, Krzymińska 1, Masłowska, Rodak 1, Sadowska 4, Salamon, Kobzar 6, Ważna 6.
Kary: 4 min (Migała, Krzymińska)
Karne: 1/2

KPR: Demiańczuk, Kozłowska - Wiertelak 3, Żakowska 1, Skalska 3, Wesołowska 1, Mączka 2, Grobelska 4, Uzar 3, Herbut, Dąbrowska 2, Michalak 2, Buklarewicz 1, Demaziak
Kary: 6 min (Grobelska, Mączka x 2)