Puchar Polski: Niespodzianka w Szczecinie (wyniki)

W poniedziałek piłkarki ręczne zainaugurowały 1/4 finału Pucharu Polski. W rozegranym w Szczecinie spotkaniu miejscowa Pogoń Baltica pokonała MKS Selgros Lublin.

Sławomir Bromboszcz

Początek spotkania w Szczecinie nie zwiastował niespodzianki. Szczypiornistki MKS-u bardzo dobrze rozpoczęły zawody i po 12 minutach prowadziły już 8:4. Wydawało się, że będą one kontrolować losy pojedynku i kwestia awansu do Final Four zostanie rozstrzygnięta już w pierwszym meczu. Tymczasem podopieczne Adriana Struzika szybko zniwelowały straty i przejęły inicjatywę. W drugiej połowie przewaga gospodyń była już wyraźna. Pogoń zwyciężyła 35:30 i nie jest bez szans w walce o awans.

Niespodzianki nie było natomiast w Kępnie, gdzie jedyny przedstawiciel niższej klasy rozgrywek w gronie ćwierćfinalistów musiał uznać wyższość Startu Elbląg. Zespół prowadzony przez Antoniego Pareckiego zwyciężył różnicą aż dwudziestu bramek. Tak okazała wygrana pozwala już po pierwszym spotkaniu wymienić Start jako pierwszego uczestnika Final Four.