PP: Przyzwoita zaliczka Vistalu - relacja z meczu Vistal Gdynia - Energa AZS Koszalin

Pięciobramowym zwycięstwem Vistalu Gdynia nad Energą AZS Koszalin zakończył się ostatni mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski. Drużyna Jensa Steffensena wygraną zapewniła sobie tuż po przerwie.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Do środowego meczu krajowego pucharu obie ekipy przystąpiły w okrojonych kadrach. W drużynie Vistalu na parkiecie nie zobaczyliśmy m.in. Emilii Galińskiej i Agnieszki Białek oraz kontuzjowanych od dłuższego czasu Ewy Andrzejewskiej i Jessici Quintino. Koszalinianki przyjechały natomiast do Gdyni bez duetu skrzydłowych Joanna Załoga - Dorota Błaszczyk, jednak mimo tego liczyły na powtórzenie wyniku z połowy stycznia, gdy w ligowym starciu pokonały Vistal 21:18.

Po pierwszej połowie środowego spotkania Akademiczki mogły być usatysfakcjonowane osiągniętym rezultatem, do szatni zeszły bowiem na prowadzeniu 11:10. Zespół Reidara Moistada nieznaczną przewagę wywalczył jednak dopiero tuż przed przerwą, wcześniej warunki rywalizacji dyktowały bowiem gospodynie, które w 23. minucie po trafieniu Karoliny Kalskiej prowadziły 9:7. W końcówce pierwszej części gry Energa AZS odrobiła straty i dzięki bramce Moniki Odrowskiej wygrywała 11:10.

Po zmianie stron gdynianki szybko przejęły inicjatywę i ciągu zaledwie kilku minut rozstrzygnęły losy rywalizacji. Na parkiecie szalały Aleksandra Zych i Loredana Matyka, przyzwoicie spisywały się też Iwona Niedźwiedź oraz Katarzyna Janiszewska i w 40. minucie było już 20:13 dla Vistalu. Koszalinianki w ostatnich minutach zdołały odrobić jeszcze część strat, ale gospodynie spokojnie dowiozły bezpieczne prowadzenie do końcowej syreny.

Wygrana 27:22 stawia Vistal w uprzywilejowanej pozycji przed przyszłotygodniowym rewanżem w Koszalinie. Energa AZS nie stoi oczywiście na straconej pozycji, strata pięciu bramek wydaje się jednak dość duża.

Vistal Gdynia - Energa AZS Koszalin 27:22 (10:11)

Vistal: Kowalczyk, Gapska - Matyka 6, Niedźwiedź 5, Janiszewska 4, Kalska 4, Zych 4, Kozłowska 3, Kulwińska 1, Balsam, Khouildi.

Energa AZS: Czarna - Lisewska 5, Kobyłecka 4, Odrowska 4, Chmiel 3, Winter 3, Matuszczyk 2, Bielnia 1, Garovic, Muchocka, Nowicka.

Sędziowali: Bartosz Leszczyński oraz Marcin Piechota.