Superliga: Łatwa przeprawa Górnika i Nafciarzy, Chrobry w gazie (wyniki)

SPR Chrobry Głogów, Orlen Wisła Płock i Górnik Zabrze odniosły zwycięstwa w środowych meczach 17. kolejki PGNiG Superligi. Dzięki triumfowi nad Azotami Puławy głogowianie wskoczyli na 4. miejsce.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Starcie w Głogowie zadecydować miało o 4. miejscu w ligowej tabeli PGNiG Superligi. Będący w kapitalnej formie gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, już po kilku minutach wypracowując sobie dwubramkową przewagę (5:3 w 9. minucie). Zespół Krzysztofa Przybylskiego dyktował warunki gry, a dobra defensywa połączona z szybkimi kontrami pozwoliła mu zwiększyć prowadzenie przed przerwą do czterech bramek (15:11). W drugiej części meczu głogowianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i swobodnie dowieźli zwycięstwo do końcowej syreny. Dla Chrobrego była to czwarta wygrana z rzędu w lidze.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Po raz trzeci  w 2014 roku wygrali natomiast szczypiorniści Orlen Wisły Płock. Grający bez Mariusza Jurkiewicza i Marcina Lijewskiego Nafciarze nie dali najmniejszych szans Zagłębiu Lubin, już w pierwszej połowie uzyskując zdecydowaną przewagę. Bardzo dobre zawody rozgrywał Angel Montoro, świetną zmianę z czasem dał też Marcin Wichary i w 24. minucie Wisła wygrywała już 19:13. Po zmianie stron podopieczni Manolo Cadenasa poszli za ciosem, w 50. minucie powiększając prowadzenie do dziesięciu trafień (29:19), a ostatecznie triumfując 36:22.

Równie łatwe zwycięstwo jak Wisła odnieśli zawodnicy Górnika Zabrze. Ekipa Patrika Liljestranda, przygotowująca się do wyjazdu na Rumunię na rewanżowy mecz Challenge Cup, od pierwszych minut kontrolowała rywalizację z KPR-em Legionowo, już po kwadransie odskakując na prowadzenie różnicą sześciu trafień (9:3). Górnicy swobodną przewagę utrzymali do przerwy, po wznowieniu gry osiągając prowadzenie różnicą nawet i dziewięciu bramek (23:14). Zabrzan do zwycięstwa poprowadzili Mariusz Jurasik i Bartłomiej Tomczak, w drużynie beniaminka Superligi wyróżniał się Witalij Titow. Po dzisiejszej porażce szanse KPR-u na awans do fazy play-off są minimalne.

SPR Chrobry Głogów - KS Azoty Puławy 34:28 (15:11)
Najwięcej bramek: dla Chrobrego - Marek Świtała 9, Anton Prakapenia 8, Mariusz Gujski 7; dla Azotów - Michał Szyba, Przemysław Krajewski, Jan Sobol - po 6.

Orlen Wisła Płock - Zagłębie Lubin 36:22 (20:15)
Najwięcej bramek: dla Orlen Wisły - Angel Montoro 7, Petar Nenadić, Kamil Syprzak - po 5, Valentin Ghionea, Bostjan Kavas, Janko Kević - po 4; dla Zagłębia - Michał Stankiewicz 6, Alen Kulenović 5, Dariusz Rosiek 4.

KPR Legionowo - Górnik Zabrze 25:31 (8:14) Najwięcej bramek: dla KPR-u - Witalij Titow 7, Paweł Gawęcki 4; dla Górnika - Mariusz Jurasik, Bartłomiej Tomczak - po 7.

PGNiG Superliga: Grupa Select