LM: Petar Nenadić na 5. miejscu w klasyfikacji strzelców po fazie grupowej!

Rozgrywający Orlen Wisły Płock, Petar Nenadić w dziesięciu meczach fazy grupowej zdobył 60 bramek, co daje mu wysokie 5. miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników Ligi Mistrzów.

Paweł Nowakowski

W obecnym sezonie Petar Nenadić jest czołową postacią Orlen Wisły Płock, zwłaszcza w pucharowych rozgrywkach. Jedynym meczem, w którym serbski rozgrywający nie zdobył żadnego trafienia w elitarnej Lidze Mistrzów była wyjazdowa konfrontacja z KIF Kolding w 4. kolejce (22:23). Niedzielny występ w Hali Legionów przeciwko Vive Targom Kielce Nenadić okrasił 9 bramkami, nie zdołał jednak uchronić swojej drużyny od porażki.

Tytuł króla strzelców po fazie grupowej powędrował w ręce 23-letniego rozgrywającego z HK Drott Halmstad, Magnusa Perssona, który rzucił 67 bramek. Szwed nie powiększy już jednak swojego dorobku, bowiem jego zespół nie zdołał awansować do fazy pucharowej. Drugą pozycją zajął prawoskrzydłowy Celje Pivovarnej Lasko, Gasper Marguc (65), a na najniższym stopniu podium znaleźli się Momir Ilić i Renato Vugrinec (62 trafienia). Najlepszy z Polaków, Michał Jurecki sklasyfikowany jest na 18. pozycji wraz z Filipem Jichą.