Anilana nie zdobyła Olimpu - relacja z meczu Anilana UŁ PŁ Łódź - UKS Olimp Grodków

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Zespół UKS Olimp Grodków pokonał na wyjeździe drużynę Anilany UŁ PŁ Łódź 27:19. Łodzianie postawili opór w pierwszej połowie. Jednak w drugiej partii przyjezdni przypieczętowali swój sukces.

Spotkanie w łódzkiej hali Anilany mieszczącej się przy ul. Sobolowej 1 rozpoczęło się od wyrównanej walki obu zespołów. Po skutecznym rzucie Filipa Surosza w prawy, górny róg bramki, na tablicy widniał wynik 4:4. Dobre interwencje bramkarza Anilany, Damiana Chmurskiego przyczynił się do wypracowania dwupunktowej przewagi nad przyjezdnymi 8:6. Zawodnicy UKS Olimp Grodków nie przestraszyli się gospodarzy. Celny rzut z biodra w wykonaniu Tomasza Biernata zniwelował prowadzenie zespołu z Łodzi 8:8. Mimo zaciętej walki podopiecznych Józefa Kulika, to zespół Olimpu schodził do szatni z jednopunktową przewagą 11:10.

Paweł Chmiel grający z numerem 6 zdobył osiem bramek dla ekipy UKS Olimp Grodków

Druga połowa w wykonaniu gospodarzy nie napawała optymizmem kibiców Anilany. Brak skuteczności w ataku, niedokładne podania - wszystko to działało na korzyść zespołu przyjezdnych. Po bramce rzuconej przez Łukasza Gradowskiego Olimp prowadził 15:13. Łodzianie narzucili szybsze tępo gry. Błyskawiczne rozegranie akcji przez gospodarzy, zakończone skutecznym rzutem Bartłomieja Helmana pozwoliło zbliżyć się szczypiornistom z Łodzi do rywali 16:17. Za faul na Piotrze Rutkowskim, Marcin Biernat otrzymał od sędziów czerwoną kartkę. Po tej sytuacji łodzianie mieli okazje wyrównać wynik. Jednak podyktowanego rzutu karnego nie wykorzystał zawodnik Anilany, młody skrzydłowy Szymon Jakubiec. Od tej nieudanej akcji łodzianie stali się bezradni, a szczypiorniści Olimpu zdobywali punkt za punktem. Przyjezdni nie pozwolili odebrać sobie wypracowanej przewagi. Nawet gdy w ostatnich minutach spotkania dwóch zawodników z Grodkowa: Krzysztof Bujak i Bartosz Żubrowski zostało wykluczenych z gry karą dwóch minut, łodzianie nie potrafili wykorzystać swojej przewagi liczebnej. Zwycięstwo Olimpu przypieczętował rzut Pawła Biernata 27:19. Anilana PŁ UŁ Łódź - UKS Olimp Grodków 19:27 (10:11)