Fatalna seria Jutrzenki trwa - relacja z meczu Jutrzenka Płock - Tor Dobrzeń Wielki

Jutrzenka Płock wciąż bardzo słabo spisuje się w tym roku. Tym razem szósty zespół I ligi przegrał z zamykającym tabelę Torem Dobrzeń Wielki 23:24.

Michał Gałęzewski

Jutrzenka Płock początek sezonu miała bardzo dobry, jednak w tym roku podopiecznym Jarosława Stawickiego idzie dużo gorzej. Płocczanki wygrały zaledwie jeden mecz, a porażka z Torem Dobrzeń Wielki była już piątą od 22 stycznia. Szczypiornistki Toru Dobrzeń Wielki w pierwszych czternastu kolejkach zdobyły natomiast mniej punktów, niż w dwóch ostatnich meczach.

Od pierwszych minut spotkanie było bardzo wyrównane. Gdy jedna drużyna wychodziła na prowadzanie, momentalnie druga przejmowała inicjatywę na boisku. W końcu jednak gospodynie wypracowały sobie przewagę i po bramce Dominiki Waszkiewicz, na sześć minuty przed przerwą prowadziły 12:8. W ostatnich czterech minutach aż czterokrotnie bramkarkę rywalek pokonała Karolina Golec i ostatecznie na drugą połowę obie drużyny schodziły przy wyniku 13:12.

Ambitna gra szczypiornistek z Dobrzenia Wielkiego w końcu doprowadziła do ich prowadzenia. Bramkę na 17:16 dla Toru zdobyła Ewa Zajączkowska. Na pięć minut przed końcem spotkania 23:21 prowadziły płocczanki, jednak podobnie jak w przypadku pierwszej połowy, również w końcówce drugiej skuteczniejsze były zawodniczki gości z Dobrzenia Wielkiego. Bramkę na wagę zwycięstwa z rzutu karnego zdobyła Aleksandra Czyż.

Jutrzenka Płock - Tor Dobrzeń Wielki 23:24 (13:12)

Jutrzenka: Odrębalska, Dobrowolska - Charzyńska 9, Borysławska 6, Gieras 3, Waszkiewicz 3, Krysiak 2 oraz Pędzyńska, Dyszkiewicz.
Kary: 8 min.
Karne: 3/5.

Tor: Żegleń, Wróbel - Golec 9, Zajączkowska 5, Olfans 4, Moskal 2, Czyż 1, Marciniszyn 1, Staszkiewicz 1, Postupalska 1 ora Górka, Danowska.
Kary: 0 min.