Szybko, gładko i przyjemnie - relacja z meczu Wolsztyniak Wolsztyn - AZS UKW Bydgoszcz

Nie było niespodzianki w sobotnim meczu 21. kolejki I ligi mężczyzn gr. A między Wolsztyniakiem Wolsztyn a AZS-em UKW Bydgoszcz. Podopieczni Marcina Pietruszki pewnie pokonali beniaminka 32:21.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Wolsztynianie już na samym początku spotkania zdominowali rywala, zgodnie z przewidywaniami wypracowując sobie kilkubramkową przewagę, która pozwoliła im na swobodną kontrolę wydarzeń na parkiecie. Od pierwszych minut świetnie dysponowany był Hubert Kaczmarek, przyzwoicie wyglądała też gra z kołowym Arturem  Chrapą i w efekcie Wolsztyniak wygrywał w 11. minucie 5:1.

Solidna zaliczka sprawiła, że w poczynania podopiecznych Marcina Pietruszki  w końcówce pierwszej połowy wdarło się sporo niedokładności i nieskuteczności. Co prawda w 20. minucie Wolsztyniak prowadził jeszcze 11:6, wkrótce goście zaczęli jednak zmniejszać straty. - Mimo takiej dość bezpłciowej gry cały czas utrzymywaliśmy jednak trzy lub czterobramkowe prowadzenie i było ono niezagrożone - komentował Pietruszka.

Do przerwy gospodarze prowadzili 13:10, i mimo że zaraz po zmianie stron Akademicy zbliżyli się jednak na dwie bramki, to Wolsztyniak wkrótce zaczął budować przewagę na nowo. Na dziesięć minut przed końcem meczu gospodarze prowadzili już 26:14. - Musieliśmy sobie porządnie porozmawiać w szatni i to przyniosło efekt - dodał po mecz Pietruszka.

W ostatnich minutach przewaga graczy z Wielkopolski urosła nawet do czternastu bramek (30:16 w 57. minucie), zawodnicy AZS-u UKW w samej końcówce zmniejszyli jednak część strat za sprawą Mateusza Matlacha i mecz zakończył się ostatecznie wygraną wolsztynian różnicą jedenastu trafień (32:21). - Nasza wyższość nie podlegała dyskusji. Nie jestem jedynie usatysfakcjonowany pierwszą połową, bo mimo wszystko nasza gra pozostawiała sporo do życzenia. Najważniejsze są jednak punkty - stwierdził po mecz Pietruszka. Dzięki wygranej Wolsztyniak nadal ma szanse na włączenie się do walki o 3. miejsce w tabeli.

Wolsztyniak Wolsztyn - AZS UKW Bydgoszcz 32:21 (13:10)

Wolsztyniak: Płóciniczak 1, Piskorski, Utrata - Kaczmarek 8, Chrapa 6, Wasilek 4, Kuta 3, N. Szutta 2, P. Szutta 2, Raczkowiak 2, Wajs 2, Rogoziński 1, Podleśny 1, Horowski.
Kary: 6 min.
Karne: 3/3.

AZS UKW: Makowski, Paulus - Matlach 7, Wojdak 4, Zakrzewski 4, Bieranowski 2, Łyszczarz 1, Wiśniewski 1, Zaborowski 1, Kłos 1, Kowalczyk, Grębowicz.