Liga Mistrzyń: Kinga Byzdra powalczy o finał z Vardarem, znamy pary turnieju Final Four

W niedzielę w siedzibie Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej rozlosowane zostały pary turnieju Final Four Ligi Mistrzyń w Budapeszcie. W finałowych zmaganiach weźmie udział ekipa Kingi Byzdry.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Zespół polskiej rozgrywającej, Buducnost Podgorica, miejsce w gronie uczestników turnieju Final Four Ligi Mistrzyń zapewnił sobie dzięki zajęciu drugiego miejsca w grupie 2 głównej fazy rozgrywek. Mistrzynie Czarnogóry nie przegrały żadnego z sześciu spotkań, odnosząc trzy zwycięstwa i notując trzy remisy. Byzdra w sześciu meczach zdobyła 15 bramek, w całych rozgrywkach dwanaście trafień więcej.

W półfinale Ligi Mistrzyń jej drużyna zmierzy się z macedońskim WHC Vardarem SCBT Skopje, który wygrał grupę 1. Drugą parę półfinału utworzą broniące tytułu Gyori AUDI ETO KC oraz duńskie FC Midtjylland. Co ciekawe, zarówno duńska drużyna, jak i Buducnost były wcześniej grupowymi rywalami mistrzyń Polski, MKS-u Selgros Lublin.

Turniej finałowy rozegrany zostanie w dniach 3-4 maja w Budapeszcie. Areną zmagań będzie mogąca pomieścić 12,5 tys. widzów Papp Laszlo Sportarena.

Dokładne terminy wszystkich spotkań turnieju Final Four, jak i kolejność ich rozgrywania ustalona zostanie wkrótce.