Puchar EHF: Pierwsza porażka Pick Szeged

Pewna awansu do ćwierćfinału drużyna z Węgier wyraźnie polegała w Nantes. Tym samym miejscowe HBC również wywalczyło promocję do fazy pucharowej, podobnie jak Sporting Lizbona.

Wiktor Gumiński

Mecz pomiędzy HBC Nantes a Pickiem Szeged od początku ułożył się po myśli gospodarzy. Już do przerwy wypracowali oni bezpieczną przewagę (15:10), którą później jedynie konsekwentnie utrzymywali i na koniec lekko powiększyli. Wygrana zespołu z Francji definitywnie wyjaśniła kwestię awansu z grupy C.

Dużo więcej kłopotów z przypieczętowaniem promocji do dalszych gier mieli z kolei szczypiorniści Sportingu Lizbona. Do momentu zejścia do szatni boiskowe wydarzenia układały się wybitnie nie po ich myśli. Duński Skjern Handbold prowadził bowiem po trzydziestu minutach aż 16:10. Przerwa zdecydowanie pomogła jednak graczom z Portugalii, którzy rzucili się z szaleńczą pogoń i ostatecznie zakończyli ją powodzeniem. Drugą część spotkania wygrali różnicą ośmiu trafień, a cały mecz 30:28.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Grupa B

Sporting Lizbona - Skjern Handbold 30:28 (10:16) Najwięcej bramek: dla Sportingu - Pedro Caseiro Portela 8, Rui Martins da Silva 5; dla Skjern - Thomas Bruhn Helleberg, Henrik Mollgaard - po 5, Bjarke Fredrik Christensen, Morten Balling Christensen - po 4

Grupa C

HBC Nantes - Pick Szeged 31:23 (15:10) Najwięcej bramek: dla Nantes - Nicolas Claire, Nicolas Tournat - po 6, Alberto Entrerrios 5; dla Pick - Jonas Kallman 6, Zsolt Balogh 5