Bolesna porażka łodzian - relacja z meczu Anilana UŁ PŁ Łódź - Ostrovia Ostrów Wielkopolski

Anilana PŁ UŁ Łódź nie zdołała pokonać zespołu Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Łodzianie są w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ zajmują przedostatnie miejsce w tabeli I ligi grupy B.

Agnieszka Rutkowska

Zespół Anilany PŁ UŁ Łódź głodny zwycięstwa, spragniony punktów i ekipa z Ostrowa Wielkopolskiego stojąca na jego drodze wszystko zapowiadało zacięty bój. Jednak już pierwsze minuty meczu wyłoniły faworyta tego pojedynku. Dobre interwencje bramkarza Ostrovii, Filipa Tarko przyczyniły się do objęcia prowadzenia 5:1. Przy tym stanie gospodarze zaczęli odrabiać straty. Szybka kontra w wykonaniu Kamila Witkowskiego zbliżyła łodzian do rywali 4:6.

Mimo zdobycia kilku punktów gospodarze wciąż popełniali liczne błędy, a ich przekleństwem był brak skuteczności w ataku. Arkadiusz Galewski sprytnie oszukał łódzkiego bramkarza przy wykonywaniu rzutu karnego. W pierwszym tempie zmusił Damiana Chmurskiego do zniżenia pozycji, a następnie przelobował szczypiornistę Anilany 6:10. Jedynym zawodnikiem, który w ostatnich minutach pierwszej połowy potrafił zdobywać bramki na konto Anilany był rozgrywający, Bartłomiej Helman. To jednak zdecydowanie za mało przy rywalizacji z zespołem Ostrovii Ostrów Wlkp. Rzut Filipa Śliwińskiego z lewego skrzydła pozwolił Ostrovii zejść do szatni z prowadzeniem 17:10.
Arkadiusz Galewski grający z numerem 3 zdobył najwięcej punktów dla ekipy Ostrovii, a wykonując zaskakujący rzut karny upokorzył łódzkiego bramkarza Arkadiusz Galewski grający z numerem 3 zdobył najwięcej punktów dla ekipy Ostrovii, a wykonując zaskakujący rzut karny upokorzył łódzkiego bramkarza
Kolejna odsłona tego meczu to utrzymywanie i powiększanie przewagi zespołu przyjezdnych nad gospodarzami. Bardzo dobrze dysponowany Arkadiusz Galewski znacząco przyczynił się do porażki Anilany. Rzutem z dystansu zdobył dwudziestą bramkę dla swojego zespołu i tym samym pogrążył gospodarzy (12:20).

Zagrzewający do boju swój zespół Helman w pięćdziesiątej minucie spotkania doznał kontuzji prawej nogi, która nie pozwoliła mu kontynuować dalszej gry. Łódzki rozgrywający prawdopodobnie doznał skręcenia stawu skokowego i został zniesiony z boiska przez Szymon Jakubca i sanitariusza. Szczypiorniści Anilany nie zdołali zbliżyć się do swojego rywala. Mecz zakończył się zwycięstwem Ostrovii 31:19.

Anilana PŁ UŁ Łódź - Ostrovia Ostrów Wlkp. 19:31 (10:17)