Sokół przypieczętował utrzymanie - relacja z meczu Vetrex Sokół Kościerzyna - WKS Grunwald Poznań

Vetrex Sokół Kościerzyna wygrywając z WKS-em Grunwald Poznań 26:19 zapewnił sobie utrzymanie w I lidze. Drużyna z Kaszub zwyciężyła dzięki znakomitej końcówce spotkania.

Michał Gałęzewski

Przed sobotnim meczem Vetrex Sokół miał na cztery mecze przed końcem sezonu, siedem punktów przewagi nad znajdującym się na miejscu barażowym zespołem WKS-u Grunwald Poznań. Drużyna z Kościerzyny wygrywając z bezpośrednim rywalem do walki o utrzymanie zapewniła sobie pierwszoligowy byt, a także powiększyła swoją passę do siedmiu meczów bez porażki.

Od początku spotkania nie mający już nic do stracenia podopieczni Tomasza Draszkiewicza grali bardzo dobrze. Od 10 do 16 minuty zdobyli pięć bramek z rzędu i po trafieniu Patryka Stańka wyszli na prowadzenie 6:3. W końcu jednak kościerska siódemka odzyskała inicjatywę na boisku, wychodząc po bramce Jakuba Reichela na prowadzenie 10:9 na pięć minut przed końcem pierwszej połowy. Co ciekawe chwilę później czerwoną kartką ukarany został grający trener Vetreksu Sokół - Andrzej Gryczka. Ostatecznie na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 11:11.

Druga połowa od pierwszych sekund była wyrównana, a po 43 minucie 17:13 prowadzili goście. Od tego czasu na parkiecie istniał już tylko Vetrex Sokół. Zespół z Pomorza zdobył jedenaście bramek, tracąc jedynie dwie! Wynik tej potyczki ustalił kołowy Sokoła Kamil Ringwelski, rzucając na 26:19 minutę przed końcem.

Vetrex Sokół Kościerzyna - WKS Grunwald Poznań 26:19 (11:11)

Vetrex Sokół: Pieńczewski, Kasperek - Lisiewicz 10, Janusiewicz 6, Żynda 2, Ringwelski 2, J.Reichel 2, Bronk 1, M.Reichel 1, Szala 1, Gryczka 1 oraz Bednarek, Piechowski, Kuczyński.
Kary: 10 min (w tym czerwona kartka dla Andrzeja Gryczki).
Karne: 2/3.

WKS Grunwald: Pietrowski, Kulczyński - Martyński 5, Staniek 5, Guraj 3, Nieradko 3, Meissner 1, Westwal 1, Walczak 1 oraz Przybylski, Wachowiak, Koligat.
Kary: 10 min.
Karne: 1/3.

Kary: Vetrex Sokół - 10 min. (Gryczka 2 min. - cz.k., Kuczyński 2 min., M.Reichel 2 min., Ringwelski 2 min., Janusiewicz 2 min.), WKS Grunwald - 10 min. (Koligat 4 min., Martyński 2 min., Meissner 2 min., Guraj 2 min.).
Sędziowie: Biegajski, Kulesza.