Siódemka zbiła Akademików - relacja meczu Siódemka Miedź Legnica - AZS UMCS Lublin

Siódemka Miedź pokonała AZS UMCS Lublin 45:23 w meczu przypominającym momentami sparing. Na trzy kolejki przed końcem sezonu legniczanie są wiceliderem pierwszoligowej tabeli.

Sławomir Bromboszcz

Nie mający już szans na utrzymanie się w I lidze AZS przyjechał do Legnicy jak na ścięcie głów. Lublinianie udowodnili przy Lotniczej, że zaplecze superligi to dla nich zdecydowanie za wysokie progi. Grająca na luzie, chwilami wręcz na fantazji, Siódemka Miedź zmiażdżyła outsidera.

Już po 4 minutach legniczanie wygrywali 5:0. Na parkiecie szalał Wojciech Czuwara, który na rzucenie 8 bramek potrzebował zaledwie 20 minut. Później usiadł na ławce, a jego miejsce na parkiecie zajął młodszy brat Jan. Młodzieżowy reprezentant Polski zakończył mecz z dorobkiem 9 trafień. W sumie zabójczy duet Czuwarów zdobył aż 17 bramek!

- Wiedzieliśmy, że przyjeżdża do nas najsłabsza drużyna ligi. I zgodnie z planem miałem znów możliwość przetestowania kilku wariantów gry oraz dania szansy młodzieży. Cieszy wysokie zwycięstwo, ale teraz już myślimy o meczu z Końskimi, który zadecyduje o tym, kto zajmie w lidze 2. miejsce - podsumował sobotni mecz trener Piotr Będzikowski.

Wspomniana przez Będzikowskiego młodzież Siódemki po raz kolejny pokazała, że warto na nią stawiać. Na skrzydle z dobrej strony pokazał się Michał Antosik, a na pozycji kołowego Bartosz Skiba. Dobre zawody rozegrali również Dawid Beńko i Grzegorz Wyszogrodzki.

Za dwa tygodnie Siódemka Miedź zagra na wyjeździe z KSSPR Końskie. Będzie to kluczowe spotkanie w kontekście rywalizacji o "barażowe" 2. miejsce w tabeli.

Siódemka Miedź Legnica - AZS UMCS Lublin 45:23 (22:9)

Siódemka: Mazur, K. Wyszogrodzki - Szuszkiewicz 6, Adamski 2, Antosik 6, Siekaniec 1, G. Wyszogrodzki 2, J. Czuwara 9, W. Czuwara 8, Kozłowski 1, Wojkowski 1, Orzłowski, Piwko, Beńko 4, Wita, Skiba 5.
Kary: 0 min.

AZS UMCS: Kiciak - Graboś 3, Frycz 1, Buksiński 3, Lewtak 9, Baranowski 1, Brodziak 1, Kowalik 2, Dzieniach 1, Prajzner 2.
Kary: 4 min.