Kolejna gwiazda w Vardarze Skopje, Jorge Maqueda nowym nabytkiem ćwierćfinalisty Ligi Mistrzów

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Vardar Skopje rośnie w siłę. Mistrzowie Macedonii, którzy niebawem rozpoczną walkę o Final Four Ligi Mistrzów, zakontraktowali 26-letniego rozgrywającego reprezentacji Hiszpanii, Jorge Maquedę.

W tym artykule dowiesz się o:

Kontrakt Jorge Maquedy z Vardarem Skopje zacznie obowiązywać od lipca przyszłego roku, bowiem 26-letni leworęczny rozgrywający ma wciąż ważną umowę z francuskim HBC Nantes. Mistrzowie Macedonii mieli chrapkę by pozyskać reprezentanta Hiszpanii po zakończeniu obecnego sezonu, lecz jego obecny pracodawca żądał wysokiej kwoty odstępnego, na którą ćwierćfinaliści Ligi Mistrzów się nie zgodzili - informuje dziennik Ekipa.

Mistrz świata z 2013 roku, brązowy medalista MŚ 2011 i styczniowych mistrzostw Europy w Danii podpisze z Vardarem dwuletni kontrakt. Maqueda będzie czwartym Hiszpanem po trenerze Raulu Gonzalezie (były asystent Talanta Dujszebajewa w Ciudad Real i Atletico Madryt), bramkarzu Inakim Malumbresie i występującym na jego pozycji Alexie Dujszebajewie, który reprezentować będzie barwy świeżo upieczonego triumfatora ligi regionalnej (SEHA).

Vardar w przyszły poniedziałek 21 kwietnia rozpocznie batalię z SG Flensburgiem-Handewitt o awans do Final Four Ligi Mistrzów. Ekipa z Bałkanów wcześniej wyeliminowała obrońcę trofeum, HSV Hamburg, dokonując historycznego sukcesu. Od momentu wprowadzenia formuły Final Four (2009/10) triumfator Champions League nie żegnał się bowiem z tymi rozgrywkami już na etapie TOP 16.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Źródło artykułu: