Superliga: Górnik trzecim półfinalistą, Ruch wygrał w Olkuszu (wyniki)

W czwartek rozegrane zostały dwa mecze PGNiG Superligi Mężczyzn i Kobiet. Zwycięstwa odniosły ekipy Górnika Zabrze i KPR Ruchu Chorzów. Górnicy przypieczętowali awans do półfinału play-offów.
Maciej Wojs
Maciej Wojs

Spotkanie w Głogowie dostarczyło emocji. Zdecydowanym faworytem rywalizacji przed pierwszym gwizdkiem był Górnik, który każde z trzech wcześniejszych spotkań wygrywał różnicą co najmniej siedmiu bramek. Zabrzanie w pierwszych minutach starcia wypracowali sobie nieznaczną przewagę (7:5), ale do Chrobry zszedł na przerwę wygrywając 17:13.

Po zmianie stron Trójkolorowi wzięli się jednak do odrabiania strat, w 39. minucie powracając na prowadzenie (21:20). Do końca spotkania trwała zacięta walka, wojnę nerwów w decydujących fragmentach wygrali podopieczni Patrika Liljestranda, pieczętując awans do półfinału play-offów.

SPR Chrobry Głogów - Górnik Zabrze 28:30 (17:13)

Chorzowskie szczypiornistki od pierwszych minut kontrolowały starcie w Olkuszu, dominując Srebrne Lwice od startu rywalizacji. Zespół Janusza Szymczyka po kwadransie wygrywał co prawda zaledwie 7:5, ale jeszcze przed przerwą zdołał powiększyć swoją przewagę do pięciu trafień (17:12). W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie i Niebieskie spokojnie dowiozły zwycięstwo do końcowej syreny. Porażka SPR-u oznacza, że zawodniczki z Małopolski zagrają w barażu o pozostanie w Superlidze.

SPR Olkusz - KPR Ruch Chorzów 24:30 (12:17)