Start zagra o 5. lokatę - relacja z meczu Start Elbląg - Piotrcovia Piotrków Tryb.

Elbląski Start po raz drugi wygrał z Piotrcovią Piotrków Trybunalski i tym samym zapewnił sobie możliwość walczenia o 5. miejsce.

Faworytem pojedynku pomiędzy Startem a Piotrcovią były gospodynie, które już w pierwszym pojedynku wypracowały sobie siedem bramek przewagi. Elblążanki dopełniły formalności i w rewanżu pokonały rywalki różnicą dziesięciu goli.

Początek spotkania to gra bramka za bramkę. W elbląskiej drużynie prym wiodła Agnieszka Wolska oraz Kinga Grzyb, w Piotrcovii natomiast Agata Wypych i Monika Kopertowska. Od 10. minuty meczu gospodynie zaczęły dyktować warunki. Elblążanki zdobyły siedem bramek pod rząd (11:6). Antoni Parecki widząc zdecydowaną przewagę swojej drużyny, wpuścił na boisko zmienniczki. Z kolei szkoleniowiec Piotrcovii dokonał zmiany w bramce, co okazało się dobrym posunięciem. Daria Opelt kilkukrotnie zastopowała gospodynie, a jej koleżanki z pola zdołały odrobić trzy bramki. W 28. minucie kolejny rzut karny egzekwowała Agata Wypych zmniejszając dystans swojej drużyny do jednej bramki. Taką też różnicą zakończyła się pierwsza połowa (13:12). [ad=rectangle] Po zmianie stron pierwszą bramkę zdobyły przyjezdne, a dokładnie Aleksandra Kucharska. Kolejne dwie piotrkowianki zdobyły odpowiednio w. 36. i 46. minucie. Gospodynie grały bardzo skutecznie zarówno w obronie, jak i w ataku, a w bramce bardzo dobrze spisywała się Ewelina Kędzierska. W 45. minucie Start wygrywał 23:14. Po czasie zarządzonym na prośbę Sławomira Kamińskiego jego podopieczne rzuciły cztery bramki, a straciły w tym czasie tylko jedną. Na więcej jednak elblążanki nie pozwoliły. Mocna defensywa oraz skuteczne ataki sprawiły, że w 54. minucie gospodynie miały już dziesięć goli przewagi. Do końca spotkania obie drużyny zdołały jeszcze dwukrotnie trafić do siatki. EKS wygrał 30:20.

Start Elbląg - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:20 (13:12)

Start: Kędzierska - Grzyb 8/2, Wolska 6, Szymańska 4, Waga 3/1, Koniuszaniec 3/1, Cekała 2, Aleksandrowicz 2, Klonowska 1, Zoria 1, Jędrzejczyk, Karwecka, Jałoszewska. Kary: 4 minuty (Waga, wolska) Karne: 4/4

Piotrcovia: Skura, Opelt - Wypych 9/6, Pasternak 3/1, Kopertowska 2, Olek 2, Kucharska 1, Mielczewska 1, Szafnicka 1, Nowak 1, Rol, Piecaba, Cieślak, Tórz. Kary: 10 minut (Cieślak, Kucharska, Szafnicka, Rol, Piecaba) Karne: 7/7