WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

I liga mężczyzn: Decyzja o podziale grup odroczona do piątku

Żadne wiążące decyzje dotyczące podziału grup rozgrywek I ligi mężczyzn nie zapadały podczas środowego spotkania Kolegium Ligi w Częstochowie. Skład grup poznać mamy w piątek.
Maciej Wojs
Maciej Wojs

Kolegium obradowało pod Jasną Górą tuż przed meczem eliminacji do Mistrzostw Europy 2014 kobiet, w którym polskie szczypiornistki mierzyły się z Czarnogórą. Podczas spotkania nie wybrano jednak żadnego z wcześniej proponowanych rozwiązań dotyczących podziału grup I ligi mężczyzn w sezonie 2014/15.


- Zawsze staraliśmy się dzielić kluby równo, tak by zachować odpowiednie proporcje. W związku z tym pomiędzy dwie grupy powinni być równo podzieleni spadkowicze, jak i beniaminkowie. W tym roku jak wiadomo mamy jednak trzech spadkowiczów z Superligi, co jest dla nas małym problemem - stwierdza Komisarz Ligi, Bogusław Trojan.

Kolegium musiało też wziąć pod uwagę prośbę przedstawicieli jednego zespołu. - Jeden klub wystąpił, by nie przydzielać go do danej grupy pod kątem terytorialnym. To wprowadza nam kolejne zmiany do postanowień - dodaje Trojan.

Kiedy poznamy więc ostateczny skład grup I ligi mężczyzn? Data kilkukrotnie była już przesuwana, Trojan zapewnia jednak, że do piątku wszelkie decyzje muszą już zapaść. - Zmagamy się z tym, ale do piątku musimy rozstrzygnąć wszelkie trudności. Tak jesteśmy umówieni - zakończył.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Jak będzie wyglądał skład grup I ligi mężczyzn? Wstępny podział w piątek

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (13):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • BGK 0
  Wychodzi na to, że podział grup to zadanie przerastające działaczy ZPRP. Proponuję powołać specjalną komisję która (za odpowiednie wynagrodzenie) dokona tej wielce skomplikowanej operacji. Jako termin graniczny podziału i losowania terminarza proponuję 10 września, tak by kluby miały czas na solidną organizację pierwszych meczów w sezonie. Dodatkowo proponuję przyznać panom z kolegium ligi premie specjalne za każde posiedzenie na którym próbowali dokonać niemożliwego - czyli ustalić składy grup I ligi.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • into the vortex 0
  Dzień roboczy się kończy, a tu cisza. Może nie o ten piątek chodziło leśnym dziadkom?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • RaduOP 0
  Faktycznie picie skraca życie :-) LEGIONOWO...
  pito10 Radek, co Ty pijesz od rana? "Legionów"?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (10)
Pokaż więcej komentarzy (13)
Pokaż więcej komentarzy (13)
Pokaż więcej komentarzy (13)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×