Czterech nowych zawodników w SPR Chrobrym Głogów

Kontrakty z czwórką szczypiornistów podpisali działacze SPR Chrobrego Głogów. Szeregi siódmej drużyny minionego sezonu zasilili m.in. rozgrywający Adam Babicz oraz Krzysztof Tylutki.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Do składu drużyny prowadzonej przez Krzysztofa Przybylskiego oprócz wspomnianej dwójki dołączyli ponadto grający na prawym rozegraniu Ignacy Bąk oraz obrotowy Łukasz Kandora.

Zatrudnienie czwórki nowych zawodników, to odpowiedź na wcześniej zaplanowane odejścia Jurija Gromyko, Antona Prakapenii oraz Pawła Gregora. Pierwszych dwóch nadal szuka swoich klubów, Gregor powrócił zaś do Zabrza, skąd był wypożyczony. Klub zdecydował się ponadto nie przedłużać umowy z Mateuszem Płaczkiem.
W zakończonym niedawno sezonie Adam Babicz był jednym z podstawowych zawodników KS Azotów Puławy. Dla czwartej ekipy rozgrywek PGNiG Superligi rozgrywający zdobył 88 bramek w 27 meczach. Krzysztof Tylutki w puławskiej drużynie pełnił głównie role defensora, w 26 występach notując 8 trafień.

Podstawowym kołowym Górnika Zabrze był z kolei Kandora, który w 29 spotkaniach 79 razy wpisywał się na listę strzelców. Gorzej radził sobie z kolei Bąk, który ze względu na kontuzje rozegrał zaledwie 6 meczów na pierwszoligowych parkietach (23 trafienia). W Chrobrym młody szczypiornista powalczy o miejsce na prawym rozegraniu ze Adamem Świątkiem.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×