Chrobry w przyszłym sezonie z trzema bramkarzami, Świrkula wraca do zdrowia

Trzech bramkarzy będzie miał do dyspozycji w nadchodzącym sezonie trener Chrobrego Głogów, Krzysztof Przybylski. Do Rafała Stachery i wracającego do zdrowia Michała Świrkuli dołączy Michał Kapela.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Sezon 2013/14 był dla golkiperów głogowskiego klubu naznaczony sporą liczbą kontuzji. Chrobry świetnie rozpoczął rozgrywki Superligi, jednak w grudniu w ciągu kilku dni stracił obu podstawowych bramkarzy. Zarówno Rafał Stachera, jak i Michał Świrkula poddać musieli się zabiegowi artroskopii kolana, przez co sztab trenerski zmuszony był postawić na tryb awaryjny.

W efekcie z wypożyczenia do pierwszoligowego Wolsztyniaka Wolsztyn ściągnięty został Michał Kapela, z drużyny juniorów do pierwszego zespołu włączono zaś Tomasza Piskorskiego. - To był dla nas ciężki czas, bo graliśmy na dwóch bramkarzy i nagle okazało się, że Rafał i Michał mają problem z łąkotką. Musieliśmy użyć wtedy trybu awaryjnego - wspomina trener Krzysztof Przybylski.
By uniknąć podobnej sytuacji w nadchodzącym sezonie, w kadrze Chrobrego będzie trzech golkiperów. Do Stachery oraz wracającego do zdrowia Świrkuli dołączy Kapela. - Będzie większa rywalizacja, to specyficzna pozycja. Na pewno wyjdzie nam to na dobre - dodaje Przybylski.

Szkoleniowca Chrobrego cieszą też postępy w rehabilitacji Świrkuli, który po grudniowej operacji nie pojawił się już na parkiecie. - Michał wraca do pełni sił. Pod koniec zeszłego sezonu nie był jeszcze w pełnej sprawności, aczkolwiek ruszał się już z nami, wchodził nawet do bramki. Teraz liczę, że normalnie rozpocznie okres przygotowawczy i wejdzie w granie - stwierdza opiekun głogowian. Chrobry przygotowania do sezonu 2014/15 rozpocznie 14 lipca.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×