Pogrom w Lublinie. Awans SPR Asseco BS Lublin do IV rudy Pucharu EHF (relacja)

Spotkanie rewanżowe w ramach III rundy Pucharu EHF zakończyło się pewnym zwycięstwem mistrzyń Polski - SPR Asseco BS Lublin. Lubelski zespół w drugiej potyczce ze szwajcarskim LC Brühl Handball od początku narzucił własny styl gry, co z kolei zapewniło im zwycięstwo.

Kamila Ziobro

Niedzielne spotkanie było rekompensatą lublinianek za fatalnie rozegrany mecz w poprzednim dniu. SPR z ogromną łatwością pokonał LC Brühl Handball pokazując, iż jest w wystarczająco dobrej formie by grać dalej w europejskich pucharach. Spotkanie otworzyła w 2. minucie kapitan lubelskiego zespołu, Sabina Włodek najskuteczniejsza zawodniczka swojej ekipy, która ani razu nie pomyliła się w rzutach karnych. Bramkę wyrównującą na 2:2 w 4. minucie zdobyła dla Szwajcarek Tamara Bosch, która okazała się jedną z najlepszych snajperek swojej drużyny. W kolejnych minutach meczu SPR wyraźnie powiększał przewagę punktową wykazując się wspaniałą skutecznością zarówno w obronie jak i w ataku. Świetne zawody rozegrała lubelska bramkarka Magdalena Chemicz, która swoją postawą w bramce była podporą dla całej drużyny. W 15. minucie lublinianki prowadziły już 7:3. W 25. minucie natomiast prowadzenie zwiększyło się do 6 trafień. Na przerwę obydwa zespoły zeszły z boiska przy stanie 14:8 dla gospodyń.

W drugiej części meczu nie było żadnych niespodzianek, gdyż lublinianki pewnie rozgrywały piłkę i trafiały do bramki przeciwniczek. Szwajcarska zawodniczka Saskia Lang, która w poprzednim meczu była zdobywczynią 11 bramek. W tym spotkaniu nie pokazała się z dobrej strony gdyż wyłącznie raz pokonała lubelską bramkarkę. W zespole gospodyń na ogromne uznanie zasługują zawodniczki, które do tej pory zbytnio nie wybijały się wśród koleżanek z drużyny, m.in. Agnieszka Wolska zdobywczyni 6 bramek oraz Aukse Rukaite mającą na koncie 4 trafienia. Do końca meczu lublinianki całkowicie panowały na boisku powiększając przewagę, która w 36. minucie wynosiła aż 10 bramek (20:10). Na kwadrans przed końcową syreną lublinianki prowadziły 25:12, natomiast na 5. minut przed końcem wynik przedstawiał się 29:16. Ostatnią bramkę dla Lublinianek zdobyła z pięknej wrzutki Katarzyna Duran ustanawiając wynik spotkania na 32:19.

SPR Asseco BS Lublin - LC Brühl Handball 32:19 (14:8)

SPR Assecp BS Lublin: Chemicz, Jankaitiene, Włodek 8, Wolska 6, D. Malczewska 4, Rukaite, 4, Damięcka 2, Marzec 2, Duran 2, Repelewska 2, Rola 1, Majerek 1, E. Malczewska, Puchacz.
Kary: 3x2 min.