KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Daniel Waszkiewicz: Uczymy się solidnej piłki ręcznej

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk od wysokiej porażki z HCM Minaurem Baia Mare rozpoczęli udział w turnieju w Mielcu. - To nie był zespół z naszej półki - powiedział po meczu trener Daniel Waszkiewicz.
Maciej Wojs
Maciej Wojs

Gdańszczanie rywalizację z faworyzowaną rumuńską drużyną rozpoczęli przyzwoicie, przez kilkanaście minut prowadząc wyrównaną walkę. W 19. minucie podopieczni trenerów Wleklaka i Waszkiewicza prowadzili nawet 6:5, na przerwę zeszli jednak przegrywając 7:14.

- Trochę nas poniosła fantazja w tych ostatnich minutach pierwszej połowy. Zespół z Baia Mare to solidna drużyna, pościągali znanych zawodników z Europy i najprościej wykorzystali naszą słabość. Cały czas uczymy się tej solidnej piłki ręcznej - powiedział po spotkaniu trener Daniel Waszkiewicz.


Mimo wysokiej porażki (16:27), współprowadzący gdańską drużynę szkoleniowiec był zadowolony z możliwości zmierzenia się z wymagającym przeciwnikiem.

- Jesteśmy zadowoleni, bo było dużo walki, szczególnie w obronie. Gorzej wyglądaliśmy w ataku, ale mamy nadzieję, że lepiej poradzimy sobie kolejnych meczach. Przyjechaliśmy tutaj się uczyć, to nie ulega wątpliwości. Gramy z zespołami silniejszymi, a Rumuni nie byli zdecydowanie rywalem nie z naszej półki - dodał Waszkiewicz.

W sobotę szczypiorniści Wybrzeża rozegrają dwa pozostałe mecze podczas II turnieju im. Antoniego Weryńskiego. Najpierw o godz. 12:00 gdańszczanie stawią czoła gospodarzom, PGE Stali Mielec, a następnie o 17:00 zmierzą się z ZTR-em Zaporoże.

Turniej w Mielcu: Wyrównany bój na początek, Minaur rozbił Wybrzeże

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
 • hbf Zgłoś komentarz
  [quote]Cały czas uczymy się tej solidnej piłki ręcznej - powiedział po spotkaniu trener Daniel Waszkiewicz. [/quote] [quote] - Jesteśmy zadowoleni, bo było dużo walki, szczególnie w
  Czytaj całość
  obronie.[/quote] [quote] Gramy z zespołami silniejszymi, a Rumuni nie byli zdecydowanie rywalem nie z naszej półki - dodał Waszkiewicz. [/quote] I tak trzymać! Panie Danielu, ogrywać się i grać przed sezonowo z rywalami, z wysokiej półki, bo tylko w ten sposób, można się czegoś nauczyć(ale Panu, jako doświadczonemu szkoleniowcowi, nie trezba takich oczywistości mówić), żeby później grać, jak równy z równym, i dzięki temu nawiązać do - oby - złotych lat z ul. Zawodników 1. Mając dodatkowo na uwadze, BARDZO WAŻNY fakt, że w zarządzie klubu są ludzie nie szafujący słowem i pieniądzem, można mieć pozytywne nadzieję na przyszłość: staregia "mini-maxi" :)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×