KPR Ruch Chorzów wysoko wygrał w ostatnich sparingach przed ligowym sezonem

KPR Ruch Chorzów rozegrał w czwartek ostatnie sparingi przed rozpoczęciem sezonu 2014/2015. W Chorzowie Niebieskie dwukrotnie pokonały pierwszoligową Dwójkę Nowy Sącz.

W pierwszym spotkaniu Niebieskie absolutnie zdominowały przebieg gry i już po trzydziestu minutach prowadziły 22:6. W drugiej części trener Marcin Księżyk pozwolił zameldować się zmienniczkom. Swoją szansę najlepiej wykorzystała Magdalena Drażyk, która zdobyła trzy bramki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 40:19. [ad=rectangle] Warto odnotować, że w obu spotkaniach w drużynie Ruchu wystąpiła Victoria Belmas. Ukraińska rozgrywająca załatwiła już formalności wizowe i wszystko wskazuje na to, że w nowym sezonie będzie reprezentować barwy Ruchu. W czwartkowych spotkaniach zagrała przeciętnie, na jej usprawiedliwienie może jednak przemawiać fakt, że na Śląsku zameldowała się dopiero nad ranem.

W drugim spotkaniu chorzowianki, które w dwa dni rozgrywały czwarty mecz kontrolny dopadło zmęczenie. Przyjezdne wykazały się zaś wielką wolą walki dzięki czemu do przerwy na tablicy wyników było 14:14. W drugiej połowie przewaga gospodyń nie podlegała już dyskusji. Mecz zakończył się wynikiem 37:22.

KPR Ruch Chorzów - Dwójka Nowy Sącz 40:19 (22:6) KPR Ruch Chorzów - Dwójka Nowy Sącz 37:22 (14:14)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty