Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

KPR Ruch Chorzów przed sezonem

Portal SportoweFakty.pl przygotował cykl "Przed sezonem", w którym prezentowane będą sylwetki zespołów występujących w PGNiG Superlidze. Poniżej przedstawiamy drużynę KPR Ruch Chorzów.
Tomasz Boryn
Tomasz Boryn

Zmiany kadrowe

Na początku nie sposób nie wspomnieć o zmianie sztabu szkoleniowego w Chorzowie. Janusza Szymczyka oraz Piotra Deptę zastąpili młodzi Marcin Księżyk i Adam Wodarski. Chorzowski Ruch przed sezonem opuściły dwie bardzo ważne dla tego zespołu zawodniczki. Bramkarka Monika Wąż oraz rozgrywająca Sabina Kobzar. Obie zdecydowały się zasilić pobliski SPR Olkusz. W ich miejsce długo nie ściągano nowych zawodniczek. Na kilka dni przed nowym sezonem działacze zdecydowali się jednak sprowadzić z Ukrainy Victorię Belmas. Leworozgrywająca jest jednak wielką niewiadomą i trudno dziś wyrokować czy będzie prawdziwym wzmocnieniem dla drugiej linii Niebieskich.

Największe korzyści skład Ruchu w porównaniu do poprzedniego sezonu będzie miał z pewnością z powracających po kontuzjach obrotowych: Karoliny Jasinowskiej oraz Żanety Suchetay. W przedsezonowych sparingach stanowiły one podstawę gry obronnej.

Odejście Moniki Wąż to spore osłabienie Ruchu Odejście Moniki Wąż to spore osłabienie Ruchu
Spotkania sparingowe

Ruch był zespołem, który najwcześniej rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Już od pierwszego lipca Niebieskie musiały stawić czoła ciężkim treningom. Po trzech tygodniach biegowych treningów, chorzowianki rozpoczęły serię gier kontrolnych. - Sparingi są dla mnie szczególnie ważne, ale bynajmniej nie ze względu na to, żeby je wygrywać, ale ze względu na to, aby sobie wypróbować poszczególne warianty. Żeby dać szansę zawodniczkom, które powołałem do tego pierwszego zespołu na czas okresu przygotowawczego - tłumaczy Marcin Księżyk.

Wyniki Ruchu w okresie przygotowawczym były przeciętne. Porażki z SPR-em Olkusz, czy Olimpią-Beskid Nowy Sącz nie napawają optymizmem, ale z drugiej strony chorzowiankom udało się wygrać z przyzwoitymi rywalkami z Ostrawy, czy nawet Zagłębiem Lubin. Ostatecznie przyglądając się sparingom Ruchu z boku było widać, że ten zespół przeszedł metamorfozę, zwłaszcza jeśli chodzi o grę obronną.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×